У Дніпрі створено перший великий мікрорайонний комітет

Евгентий Гольдман
    -

Дніпровська міська рада вперше після повернення повноважень зареєструвала великий мікрорайонний комітет. Ним став орган самоорганізації населення «Тополя-1», який об’єднав понад 3,5 тис. мешканців усього житлового масиву. Раніше створенням мікрорайонних комітетів займались районні у місті ради.

«Із 2020 року у Дніпрі більше не формуватимуть районних рад. Люди на місцях краще розуміють проблеми та потреби території, на якій мешкають. Саме тому потрібні органи самоорганізації населення. закінчується стіною будинку, а органи самоорганізації населення дозволяють об’єднуватися у будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні комітети і вирішувати питання благоустрою територій, де вони мешкають. У місті вже є інші органи самоорганізації населення: найменший охоплює 16 квартир, найбільший – 32 багатоквартирні будинки. ОСН можуть отримати 14 повноважень (відповідно до законодавства), серед яких, наприклад, контроль за наданням послуг ЖКГ, допомога школам, допомога малозабезпеченим тощо. На ті повноваження, які міська рада передаватиме органам самоорганізації населення, відповідно надаватиметься й фінансування», – зазначила депутатка Дніпровської міської ради, членкиня постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів і місцевого самоврядування Анжеліка Пилипенко.

Аби створити мікрорайонний комітет «Тополя-1», було проведено 20 зустрічей і загальних зборів. Робота тривала пів року.

«Цей ОСН має усі можливості запрацювати найближчим часом, адже тепер вони мають розробити своє положення, спеціалісти профільного відділу міськради консультуватимуть їх, ми надаємо методичну допомогу. У кого є мета самоорганізуватися та створити ОСН у своєму мікрорайоні, можуть звернутися до відділу по роботі з органами самоорганізації населення за телефоном +380975810732 у робочі часи або через сайт «Простір самоврядування». Ви маєте розуміти, що створення ОСН – це копітка робота, яка подекуди займає від 2 до 6 місяців. Ви маєте зібрати ініціативну групу, звернутися до нас і ми вас проведемо від самого початку до успішної роботи комітету», – каже спеціаліст відділу по роботі з ОСББ, ОСН і ЖБК Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Ещё больше новостей после рекламного блока. Смотрите ниже 

Поделиться: