Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні

Редакция "Наше мiсто"
    -
Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні

Дніпро і надалі підтримуватиме міські лікарні – незалежно від того, як столична влада опікуватиметься проблемами галузі охорони здоров’я на місцях. На цьому мер Борис Філатов наголосив під час відвідин клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Цей заклад є однією із трьох опорних лікарень міста у Дніпропетровському госпітальному окрузі.

Лише торік для лікарні швидкої допомоги місто виділило близько 50 млн грн. Це – гроші на проведення ремонтів, придбання та встановлення медичного устаткування. Зокрема, йдеться про біохімічні аналізатори, ультразвукове обладнання, ангіограф – апарат для детального вивчення судин.

«Незалежно від того, як «реформуватиметься» галузь охорони здоров’я з боку центральної влади, місто ніколи не залишить свої лікарні без підтримки і фінансових ресурсів. Ми хотіли би допомагати більше, брати більш активну участь і у ремонтах, і у закупівлях медичного обладнання. Усе залежить від того, чи не згорнуть децентралізацію, чи не буде у міста вилучень з бюджету. Ми сподіваємося, що договори з НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – ред.) будуть успішно укладені», – зазначив Борис Філатов, який під час візиту до лікарні 18 лютого також взяв участь у ранковій нараді медиків. Очільник міста зауважив, що для нього важливим є саме так званий фідбек знизу – думка професійних середовищ у різних галузях міського господарства.

Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні

Лікарня швидкої медичної допомоги ретельно готувалася до підписання договорів з Національною службою здоров’я України. За словами генеральної директорки закладу Вікторії Корпусенко, лікарня подала пропозиції надання медичних послуг за чотирнадцятьма пакетами і нині чекає підтвердження.

«Без укріплення матеріально-технічної бази укладення договорів просто неможливе, адже кожна послуга має під собою перелік необхідного обладнання і низку моментів, котрі треба виконати, щоб відповідати вимогам. Ми це зробили, та без підтримки міської влади таке було б неможливо», – заявила керівниця медичного закладу.

Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні

Крім цього, у рамках проєкту Світового банку, триває зведення відділення екстреної медичної допомоги. Воно розташується на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі. Тут зможуть швидко проводити комплексне обстеження пацієнтів і надавати їм невідкладну допомогу. Для цього обладнають операційні та палати до добового спостереження за хворими. Також два роки тому на базі закладу відкрили перший в Україні сучасний регіональний алергологічний центр.

Щорічно лише у кардіологічних і неврологічних відділеннях лікарні отримують допомогу понад 4,5 тис. хворих на інфаркт міокарда та мозковий інсульт. Загалом щодня до медичного закладу звертаються понад сотню пацієнтів.

Ещё больше новостей после рекламного блока. Смотрите ниже 

Поделиться: