«Велика культурна столиця України»: перегони за отримання статусу розпочато

Редакция "Наше мiсто"
    -

Дніпро подав заявку на участь у змаганні за офіційний титул «Великої культурної столиці України-2020» від Українського культурного фонду та отримання гранту у 25 млн грн на реалізацію проєктів. Заявку підписав міський голова Борис Філатов.

За словами керівника художньої ради при міському голові, заслуженого діяча мистецтв України Григорія Гельфера, над підготовкою заявки працювала злагоджена команда фахівців, було проведено безліч зустрічей з представниками галузі культури, науки, креативного бізнесу, національно-культурних товариств.

«Ідея заявки – узагальнити комплекс різних ініціатив. Що й було зроблено. Гонка вже розпочата. Опубліковано список міст-претендентів на отримання звання «Велика культурна столиця України-2020» і згаданого гранту. Конкурентами Дніпра є Київ, Маріуполь, Полтава, Львів, Вінниця та Дрогобич. Перший етап відбору – технічний, тобто розглядатиметься, наскільки правильно складені заявки відповідно до вимог. А далі з ними вже працюватимуть експерти, які виставлятимуть бали. А загалом вже те, що Дніпро приєднався до цієї теми, – це цілком правильний крок. Є сильні конкуренти, але сподіваємося на перемогу», – сказав Григорій Гельфер.

«Велика культурна столиця України»: перегони за отримання статусу розпочато

Він також нагадав, що темою заявки обрали гравітацію як тяжіння Дніпра до усього доброго, гарного, позитивного, культурного як усередині, так і ззовні. Тому і назва заявки «Дніпро – гравітація».

Головна частина заявки – це портфель із 13 творчих ініціатив. У разі перемоги місто бере на себе зобов’язання їх реалізувати, у тому числі й коштом згаданого гранту.

«Під кожні з 13 творчих проєктів прописаний план реалізації, кошторис, комунікативна стратегія. Тобто усі подані ініціативи – підготовлені, прораховані, і є команди, які готові їх реалізувати. Серед вимог – проєкти повинні бути абсолютно безкоштовними для відвідування, а також відповідати інклюзивності (від малечі до літніх людей), стратегічності та комплексності. Серед головних завдань, які ставить Український культурний фонд цим конкурсом, – зростання туристичної привабливості міста. Попередньо прорахували, що у разі перемоги Дніпра цей показник зросте мінімум удвічі», – розповів начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

«Велика культурна столиця України»: перегони за отримання статусу розпочато

Зі свого боку позаштатний радник міського голови з питань культури, заслужений діяч мистецтв України Євген Гендін зазначив: «У заявці вдалось поєднати низку різножанрових, інноваційних і вже традиційних речей. В усякім разі цей підготовчий процес був корисним. Він дав змогу подивитися місту на себе, стан культури, громадськість».

До 7 лютого триватиме технічний відбір на відповідність поданих заявок вимогам. Далі над ними працюватимуть експерти. До 10 березня Український культурний фонд планує оголосити результати і назвати місто-переможця.

Поделиться: