Підсумки 2019: розвиток освіти, культури та спорту у Дніпрі

Евгентий Гольдман
    -

У 2019 році у Дніпрі розробили проєкти реконструкції їдалень і санвузлів у 21 школі, у шести з них ремонтні роботи вже завершено. Ще у 15 закладах відремонтовано по одному санвузлу, цьогоріч роботи планують завершити повністю.

Про це під час пресконференції 10 січня повідомила начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб.

«Щороку збільшуються обсяги реконструкцій покрівель. Наприклад, у 2018 році полагодили близько 15 тис. кв. метрів, а вже у 2019-му – понад 22 тис. кв. метрів. Для заощадження енергоресурсів у 48 закладах освіти замінили вікна. Сучасне зовнішнє та внутрішнє освітлення з’явилося у 4 школах і садочках. У школах № 31 та № 67 виконано ремонт спортивної зали та закуплено нове обладнання, а у школах № 7 та № 54 запрацювали нові великі стадіони, де можна проводити тренування не лише з футболу, а й з легкої атлетики. Будівлю інклюзивно-ресурсного центру «Ін-Кідс» у 2019 році реконструювали, туди закупили спеціальне обладнання для проведення корекційно-розвивальних занять з дітьми. У закладах дошкільної освіти торік облаштували пів сотні альтанок і майданчиків», – зазначила Оксана Салогуб.

Також школярі Дніпра показали високі результати на ЗНО – 8 випускників отримали максимальні 200 балів з математики, англійської мови та фізики. У 2019-му у Дніпрі ввели в експлуатацію нову будівлю музичної школи № 3. Капітально відремонтовано, а також оснащено сучасною звуковою та освітлювальною технікою глядацьку залу найбільшої у місті музичної школи № 15 на ж/м Перемога. Також торік у Дніпрі відкрили Бібліотеку української діаспори ім. Джона Маккейна, де представлено понад 5 тис. рідкісних і колекційних книг.

Про це повідомив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

«У 2019-му ми провели цілу низку культурних заходів, серед них і масштабні міжнародні, які вже полюбили не тільки дніпряни, а й мешканці інших міст і країн. Вони стали туристичними магнітами. Окрім фестивалю «Джаз на Дніпрі», міжнародного книжкового форуму «Book Space», всеукраїнського фестивалю блогерів, торік ми вперше провели фестиваль сучасного мистецтва «DniPro ГогольFest» та музичний фестиваль «БеzViz», – зазначив Євген Хорошилов.

Крім цього, у рамках міського конкурсу проєктів «Культурна столиця» було виділено гранти на реалізацію 33 ініціатив. Серед них – сайт «Дніпровська міська енциклопедія», фестиваль дитячого циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпра», інклюзивні програми для дітей тощо. Насиченим 2019 рік був і на спортивні події: у Дніпрі провели 312 змагань, серед яких 12 – міжнародного рівня, 49 – всеукраїнського та 261 – міські чемпіонати, турніри та кубки. Наймасштабніші серед них: Кубок Європи з тріатлону, в якому взяли участь понад 400 спортсменів з 25 країн світу, чемпіонат Європи з воднолижного спорту, а також традиційний всеукраїнський Велодень і чемпіонат України з боксу. Про це розповів начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Осипов.

«Дніпровські спортсмени, вихованці наших спортивних шкіл здобули 1800 медалей різного ґатунку, з них 657 – золото на чемпіонатах України, 51 – золото на чемпіонатах Європи, 11 – золото на чемпіонатах світу та понад 50 медалей на міжнародних змаганнях різного рівня. 49 вихованців торік виконали нормативи майстра спорту, 2 – майстра спорту міжнародного класу та більш ніж 500 спортсменів виконали нормативи кандидата у майстри спорту України», – зазначив Олександр Осипов.

Міське управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання провело форум «Молодь Дніпра», який у 2019-му зібрав 350 активних мешканців. Традиційно відбувся фестиваль «Студентська весна» та міжвузівський турнір нетрадиційних видів спорту «Битва за виш». Уперше було проведено конкурс соціальної реклами «Крик».

Про це розповіла заступниця директора — начальниця міського управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дар’я Біла.

«Торік ми мали честь закривати Всеукраїнську гру «Сокіл» («Джура»): 750 маленьких українців з’їхалися з 46 роїв з різних областей до Дніпра. Також ми святкували 10-річчя дніпровської гри «Сокіл» («Джура»), і ми бачимо – щороку вона набирає обертів. Торік у ній взяли участь вже понад 100 шкіл, а це більш ніж 2 тис. дітей від 6 до 16 років», – зазначила Дар’я Біла.

Заклади позашкільної освіти провели близько 480 заходів і 250 безкоштовних майстер-класів. У 2019 році у Дніпрі оновили 5 творчих кімнат у гуртках, де діти займаються за напрямами: петриківський розпис, витинанка, комп’ютерна техніка, фотостудія та туризм.

Поделиться: