Як змінилися стандарти фото для документів

Вера Белоусова
    -

«Читав, що змінилися правила фотографування на документи, і жінки можуть зробити фото у хіджабі. Чи стосується новація чоловіків, які за релігійними переконаннями носять певні головні убори в повсякденному житті?» — запитує дніпрянин Володимир Карлов. На прохання журналіста «НМ» ситуацію  прояснила Світлана КАРЯКА, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУДМС у Дніпропетровській області:

Для представників окремих віросповідань фотографування на документ було досить чутливою темою. Їхні релігійні переконання і традиції суперечили встановленим державним стандартам фотозображень. Але відтепер ці протиріччя скасовані.

Позитивні зміни стали можливими завдяки тісній співпраці МВС України та Міграційної служби із представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, які схвалили новації.

Нові правила фотографування стосуються біометричних документів як українців (ID-картка і закордонний паспорт), так і іноземців та осіб без громадянства (посвідки на тимчасове або постійне проживання).

Особі, яка оформляє документ, надано право фотографуватися у головному уборі – відповідно до релігійних переконань і конфесійних традицій носити їх у повсякденному житті.

Фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах допускається також згідно з медичними показаннями, підтвердженими висновком закладу охорони здоров’я.

Разом з тим важливо розуміти — відцифроване фотозображення виконує важливу функцію ідентифікації особи і, безумовно, мусить відповідати чинним міжнародним нормам та правилам.

На практиці це означає, що головні убори не повинні змінювати форми окремих частин обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя та підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Крім того, не допускається фотографування у головних уборах, не пов’язаних із релігійними віруваннями і традиціями (кепки, бейсболки, декоративні хустки, накидки тощо); з навушниками (хай навіть і бездротовими), у сонцезахисних і затемнених окулярах, у лікувальних окулярах із пошкодженим склом, а також кольорових лінзах.

Ранее мы писали, что СБУ настаивает на продаже SIM-карт украинцам по паспорту.

Поделиться: