У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

Ксения Куземко
    -
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль». Новини Дніпра

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку «Екологічний патруль». Це формування наполягає на закритті комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» КП «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради. Про це повідомляє «НМ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міської ради.

Так, у 2016-му міська рада вирішила припинити діяльність цього комплексу з 1 січня 2020 року, але на даний момент депутатська група переглянула це рішення. На наступній сесії планують узгодити закриття першої та другої черги, четверта ж продовжить працювати. Відзначимо, що територія четвертої черги полігона знаходиться на відстані півтора кілометра від житлового сектора і таке розташування комплексу відповідає всім нормам. Окрім цього, закриття двох черг тільки поліпшить екологічну ситуацію.

директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.

«Закриття полігона може призвести до значного збільшення тарифу за вивезення сміття. Влада виходить з того, чим вона володіє і ми говоримо про міський полігон. Ніякого полігона у Кулебівці або Васильківці нема, а за 170 кілометрів, у Кривий Ріг, сміття із Дніпра ніхто не повезе. Це єдиний сертифікований полігон, який контролюється не приватним, а комунальним підприємством. Полігон закритий не буде. Будуть виконані роботи з рекультивації за європейськими стандартами першого і другого пускового комплексу. Коли настане час четвертого, то буде виконана робота і там», – розповів директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.

директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.

Відмітимо, що комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» КП «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради працює з листопада 2012 року і за весь цей час там виконано величезний обсяг робіт. Середній прийом відходів щодоби – від 1300 до 2000 тонн. Полігон обладнано спеціальними бентонітовими матами, дренажною системою, запашниками, які усувають неприємний запах, а також газовими гарматами для розгону птахів і сітками для вловлювання пакетів.

Нагадаємо, дніпровський полігон «Правобережний» вважається одним із найсучасніших в Україні. Таку оцінку дали в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За підсумками наради вирішено створити комісію, яка відповідатиме на всі запити «Екологічного патруля».

Поделиться: