У Дніпрі триває капітальний ремонт та заміна ліфтів у багатоповерхівках

Евгентий Гольдман
    -

У Дніпрі коштом міського бюджету продовжують відновлювати роботу ліфтів у багатоповерхівках. Цього року заплановано капітально відремонтувати 46 підйомників, із них 13 — повністю замінити. Йдеться про заміну ліфтів нікопольського виробництва, які давно вичерпали свій термін експлуатації.

«На такі ліфти вже не виробляють необхідні запчастини. Тому єдиний вихід відновити такий підйомник – повністю його замінити. Загалом на капітальний ремонт та заміну 46 ліфтів з міського бюджету виділено 60 млн грн. Роботи активно проводяться. Тому зараз вже поступово відремонтовані ліфти здають в експлуатацію», – повідомив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владислав Грицай під час інспекції завершення ремонту ліфтів у будинках за адресами: Донецьке шосе, 97 (під’їзд 1), вул. Калинова, 77А, корп. 1 (під’їзд 2) та просп. Слобожанський, 79. 

У будинках за згаданими адресами ліфти оновили капітальним ремонтом. З-поміж іншого, там повністю замінили обладнання в машинній та шахтовій частинах, станцію управління, двигуни, двері, обшивку, кнопки, освітлення тощо. Залишили лише кабіни та направляючі механізми у шахтах ліфтів. 
За словами представника мерії, роботи з поточних ремонтів ліфтів виконують обслуговуючі компанії за рахунок тарифу, котрий мешканці сплачують за ліфти. 

«Нині по місту близько 50 непрацюючих ліфтів. Частина – в роботі з їхнього відновлення. Загалом до кінця року плануємо, що по місту не буде жодного непрацюючого ліфта», – додав Владислав Грицай. 

Юрій Антоненко, мешканець під’їзду №1 будинку по Донецькому шосе, 97, радий, що відремонтували ліфт. Каже: тепер спільна задача всіх мешканців слідкувати й дбайливо ставиться до новенького підйомника. 

«Ліфт у нас не працював майже два роки. Дуже від цього страждали. В під’їзді живуть багато і літніх людей, і з маленькими дітьми. Тому дуже чекали не ремонт підйомника. Зараз просто краса – він геть новенький, з автоматичними дверима, працює безшумно. Зробили все якісно. Радіємо від такого довгоочікуваного подарунка», – розповів чоловік. 

У захваті від новенького ліфту й мешканці будинку по вул. Калиновій, 77А, корп. 1 (під’їзд 2). 

«Старий ліфт у нас працював дуже часто з перебоями, оскільки котушка була старою й часто виходила з ладу. Зробили новенький підйомник за три тижні. Тепер все чудово», – зазначив Віктор. 

А ініціативні мешканці будинку по просп. Слобожанський, 79, де теж відремонтували ліфт, на кожному поверсі повісили об’яви з проханням дбайливо ставитися до новенького підйомника, не смітити в ньому й не підіймати великогабаритні предмети. 

«На жаль, не всі в нас совісні мешканці. Тому, щоб підтримувати наш новенький ліфт у гарному стані, розвісили на кожному поверсі об’яви про дбайливе відношення до спільного майна. А владі міста дуже вдячні за ремонт підйомника», – додала мешканка згаданої багатоповерхівки Любов Іванівна.

Поделиться: