Оздоровлення та відпочинок пільгових категорій громадян: куди звертатись у Дніпрі

София Танченко
    -
Оздоровлення та відпочинок пільгових категорій громадян: куди звертатись у Дніпрі. Новости Днепра

Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради відповідно до Комплексної програми соціального захисту мешканців м. Дніпра цілорічно організовує оздоровлення дітей пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також обдарованих дітей. Оздоровлення триває 21 день. Про це під час прес-конференції 14 лютого повідомила начальник відділу з питань оздоровлення населення управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Наливайко.

«Також ми працюємо над організацією санаторно-курортного лікування дітей з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій в Афганістані. Дорослі проходять санаторно-курортне лікування 18 днів. Важливим також є те, що при департаменті соціальної політики створено робочу групу з питань перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторно-курортних установ, яка в обов’язковому порядку перед укладенням договорів перевіряє умови проживання, харчування, стан пляжу тощо», – розповіла представниця мерії.

З міського бюджету Дніпра на оздоровлення таких дітей у 2018 році було виділено 6 млн 651 тис. грн. 726 тис. грн місто надало на оздоровлення вихованців комунальних підприємств соціального захисту «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» та «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра» Дніпровської міської ради. Діти з Дніпра відпочивали на Чорному морі в таборах «Чемпіон», «Веселка» та в таборах «Одіссей» і «Прометей» на Азовському морі.

Крім цього, департамент соцполітики займається оздоровленням дітей з інвалідністю.

«Це одна з найбільш незахищених верств населення. У 2018 році з місцевого бюджету на 3 млн 250 тис. грн було придбано 379 путівок для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства із супроводом. Діти пройшли санаторно-курортне лікування в санаторії «Скадовськ», (м. Скадовськ Херсонської області). Вартість путівки становить 8 тис. 667 грн», – додала Ганна Наливайко.

Мати дитини з інвалідністю Ірина Середа розповідає, що відпочинок, який організовує міська влада, – це гарна можливість для дітей пільгових категорій оздоровитися на морі:

«Ми відпочивали з середини серпня до початку вересня. Нам дуже пощастило з погодою, було тепло, море було дуже тепле. Діти у санаторії пройшли відповідне лікування. Умови відпочинку дуже гарні, годували смачно. Були враховані всі наші побажання. Син сказав, що хоче наступного року поїхати туди знову».

Важливим напрямом роботи департаменту є також санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій в Афганістані. У 2018 році 213 чорнобильців пройшли санаторно-курортне лікування в трускавецькому санаторії «Батьківщина», санаторії «Нафтохімік України» в м. Бердянську і санаторії «Курорт Орловщина» у Дніпропетровській області. Крім цього, минулого року 131 афганець оздоровився в санаторіях «Сонячний» (Дніпропетровська область) і «Арктика» в м. Бердянську Запорізької області.

«Дніпро – це єдине місто в Україні, де з 2014 року коштом міського бюджету організовано оздоровлення інвалідів ІІ категорії, бо за державний кошт оздоровлюється лише І категорія. За весь час у нас не було жодних нарікань від ветеранів: усі, хто хотів оздоровитися, змогли це зробити і дуже задоволені», –  зазначив голова Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль Україна» Ігор Турчин.

Для отримання путівки:

  • на оздоровлення – батькам дитини потрібно звернутися в районну у місті Дніпрі раду з відповідною заявою;
  • на санаторно-курортне лікування – в управління соціального захисту районної ради із заявою та медичною формою № 070/о, довідкою для отримання путівки на санаторно-курортне лікування з рекомендаціями лікаря.
Поделиться: