Повернення історичних будівель та питання домовласників: Борис Філатов розповів про основні рішення першої у новому році сесії міськради Дніпра

Ростик Петровский
    -
Повернення історичних будівель та питання домовласників: Борис Філатов розповів про основні рішення першої у новому році сесії міськради Дніпра. Новости Днепра

23 січня у Дніпрі відбулася перша у цьому році сесія міської ради.

Повернення історичних будівель та питання домовласників: Борис Філатов розповів про основні рішення першої у новому році сесії міськради Дніпра. Новости Днепра

Коментуючи підсумки засідання, міський голова Борис Філатов розповів про основні рішення, які вдалося ухвалити депутатам. Так, серед важливих питань – оновлення порядку створення ОСББ, прийняття від обласної ради у комунальну власність територіальної громади лікарень та деяких історичних будівель.

Зокрема, депутати міської ради клопотатимуть перед Дніпропетровською обласною радою щодо згоди на прийняття у комунальну власність громади міста лікарень, котрі раніше належали Дніпру. «Обласна рада після тривалих переговорів повернула частину з них. Нині, думаю, ми вийшли на фінальну стадію перемовин про те, що решта лікарень (за винятком невеликої кількості – як-то «інфекційка» тощо) перейдуть назад – у власність громади міста.

Днями до нас приїжджала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Вона також підтримала місто у цій ініціативі. Тож нині ми вийшли на фіналізовані юридичні кроки. Я це обіцяв ще під час виборчої кампанії та відстоював це питання впродовж трьох років», – пояснив Борис Філатов.

Також, за словами мера Дніпра, є принципова домовленість про те, що місто забере у своє відання, зокрема, дві історичні будівлі. Йдеться про будинок на площі Успенській, 14. Це – колишній Успенський собор. Нині тут розташоване одне з відділень Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Також у переліку – будівля на просп. Дмитра Яворницького, 47. Це – колишня Катеринославська дума. Зараз у цьому приміщенні знаходиться Дніпропетровський коледж культури і мистецтв.

Борис Філатов підкреслив, що йдеться не про комунальні заклади, а саме про будівлі. «Заклади, розташовані у них, не закриватимуться – ні сьогодні, ні завтра, ні навіть за рік. Однак ці будівлі належали місту. Це важливо й символічно. Успенський собор зруйнували більшовики. Нині на цій території розташований один із комунальних закладів обласної ради. Крім цього – міська дума на Катеринославському бульварі. Хотілося б, щоб наступної каденції міська рада, продовжуючи історичні традиції місцевого самоврядування Дніпра, переїхала туди. Це – відновлення історичної справедливості», – додав очільник міста.

Борис Філатов також нагадав, що у мерії створено управління захисту культурної спадщини, яке вперше у муніципальній практиці взялося, зокрема, за питання будівництва, що руйнує старі будинки. За інформацією Бориса Філатова, нині також розпочато перемовини щодо викраденого з власності територіальної громади будинку-музею Олександра Поля. Крім цього, жваву дискусію у сесійній залі викликало й питання домовласників.

«Є проблема, що відома мені. Часто люди кажуть, що вони не хочуть йти в ОСББ. Є різні історії. Вийшло так, що під час однієї з сесій міської ради ухвалили певний порядок створення ОСББ і передачі будинків із житлового фонду міста. Однак згодом стало зрозуміло, що він був невдалим. Та скасувати його, зробивши так, щоб не було жодного порядку, неможливо. У залі було кілька пропозицій. Сесійним рішенням ми зобов’язали департамент ЖКГ опублікувати найближчим часом новий порядок про створення ОСББ і передачу будинків із житлового фонду міста. Хочеться, щоб у створенні нового або ж виправленні старого порядку взяли участь якомога більше членів територіальної громади», – сказав міський голова.

Крім цього, рішенням 40-ї сесії також змінили ставки туристичного збору для тих, хто подорожує, затвердили концепцію розвитку електронної демократії та ухвалили звернення до Кабінету Міністрів із проханням пришвидшити розробку механізму компенсації витрат на газові лічильники.

Читайте также:

Обновление приложения и новые банкоматы: какие изменения готовит «ПриватБанк» для днепрян

В Днепре на Екатеринославском бульваре неизвестные подожгли дорогой бутик (Видео)

В Днепре объявили штормовое предупреждение

Обещала «повлиять» на чиновников: в Днепре на взятке погорела юрист

Что будет с переплатами днепрян за электроэнергию

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Поделиться: