Бюджет — 2019: соціальний захист, прискорення реформ, розвиток країни. Що Уряд Володимира Гройсмана запланував на наступний рік?

Ростик Петровский
    -
Бюджет - 2019: соціальний захист, прискорення реформ, розвиток країни. Що Уряд Володимира Гройсмана запланував на наступний рік? Новости Днепра

Ключові елементи нового головного кошторису країни —  реалізація великих інфраструктурних проектів, посилення оборони та безпеки України, продовження реформ, покращення соціальних стандартів.

Бюджет - 2019: соціальний захист, прискорення реформ, розвиток країни. Що Уряд Володимира Гройсмана запланував на наступний рік? Новости Днепра

Отже, напередодні Нового року давайте дізнаємося: що готує Україні державний бюджет на наступний рік? А головне — що принесе він громадянам?

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

«В головному кошторисі країни збережені всі ключові напрямки реформ, започатковані в попередні роки”.

“Мінімалку” підвищать, субсидії — профінансують

З початку  2019 р. мінімальна зарплата зросте до 4200 грн. Якщо врахувати, що саме від цієї цифри обраховуються соціальні виплати, то підвищення “мінімалки” потягне за собою зростання виплат в цілому.

Вперше будуть автоматично проіндексовані пенсії. А військові пенсії з 1 січня  зростуть ще в середньому на 738 грн.

Довідка:

У Бюджеті-2019 на соціальний захист громадян заплановано виділити 322,89 млрд грн

Актуальне для українців питання — субсидії на сплату послуг ЖКГ. В планах на наступний рік- їхня поступова монетизація. Це означає, що ті хто потребує допомоги отримуватимуть «живі гроші», а не зниження платежів, як зараз:

Запланована  загальна цифра на субсидії — 58 млрд грн, з яких 55 мільярдів — на стандартну програму субсидій… Вона буде фінансуватись  у повному обсязі, щоб забезпечити  субсидії для всіх, хто на них  має право. Друга програма розпочнеться  у пілотному режимі.  До кінця  року перейдемо на повну монетизацію», — зазначає міністр фінансів Оксана Маркарова.

Бюджет - 2019: соціальний захист, прискорення реформ, розвиток країни. Що Уряд Володимира Гройсмана запланував на наступний рік? Новости Днепра

 Також  у бюджеті-2109 збільшено до 63 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на виплату різних видів соціальної допомоги (+3,1 млрд грн до показника 2018 р.). В тому числі в субвенції закладені кошти на «пакунок малюка» і муніципальну няню – нові  урядові ініціативи допомоги українським родинам.

Грощі на децентралізацію і розвиток регіонів

У бюджеті-2019 уряд запланував значні кошти на підтримку децентралізації та місцевих ініціатив. Так, обсяг місцевих бюджетів на майбутній рік — більш ніж 568,7 млрд. грн (що на 15,3 млрд грн більше, ніж у 2018 р.).

Ресурс місцевих бюджетів збільшать завдяки додатковим надходженням: у регіонах будуть залишати кошти від цілої низки податків, зборів та акцизів. За рахунок наповнення Державного фонду регіонального розвитку будуть відремонтовані і зведені нові лікарні, дитячі садки, школи та інші об’єкти. Так, в цьому році за рахунок грошей що поступили до ДФРР та субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад наразі реалізується 3170 проектів  на суму близько 7,7 млрд грн.

Також,  у кошторисі країни на 2019 рік профінансовано проект “Громадські бюджети” — реалізацію ініціатив самих мешканців ОТГ. Багатьом вже знайомі конкурси проектів (на кшалт “Бюджету участі”),  де люди пропонують ідеї  для покращення життя громад та можуть отримати фінансування від свого міста чи громади. Загалом  на майбутній рік передбачено 0,5 млрд. грн на втілення таких проектів та ініціатив

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман:

«Важливо, щоб цей бюджет… підтримував розвиток національної економіки і впровадження необхідних змін у війську, в освіті, в охороні здоров’я, інфраструктурі”

Якісна та доступна медицина – один з головних пріоритетів бюджету- 2019

Розвиток та якісні зміни у системи охорони здоров’я потребують значних інвестицій, на які закладені кошти у бюджеті 2019 року. Загалом видатки на медицину, порівняно з 2018 роком будуть збільшені на 15,3 млрд. грн і становитимуть 131,7 млрд. грн. В ці кошти буде включено фінансування  цілої низки проектів, зокрема на оновлену систему первинної медичної допомоги передбачено 15,2 млрд грн. Також, в наступному році стартує реформа екстреної  медичної допомоги, на яку виділяється 1 млрд грн.  Триватиме і урядова програма «Доступні ліки», на її фінансування виділяється 1 млрд грн. Вже з середини наступного року  стартує програма покриття витрат громадян на проведення медичної діагностики. Фактично, держава оплачуватиме  громадянам вартість всіх досліджень, на які їх відправляють сімейні лікарі. На це в бюджеті закладено 2 млрд грн. На відкриття нових кардіоцентрів наступного року буде спрямовано 150 млн. грн.

Рекордні кошти на ремонт і будівництво доріг

До кінця цього року заплановано якісно відремонтувати близько 4 000 кілометрів автошляхів – це рекордна цифра за роки Незалежності. Наступного року плани ще більш амбітні, тож фінансування дорожньої галузі буде збільшено на 7,9 млрд. гривень до 55,1 млрд гривень. Окрім трас державного значення отримують значні кошти і місцеві дороги – на них в якості субвенції витратять більше третини всього Дорожнього фонду. Також, окремо виділять кошти на безпеки руху — на ці цілі спрямують 2,1 млрд. Грн.

Економіка зростає

У в 2019 році заплановане зростання ВВП на рівні 3%. Економіка України зростає вже десять кварталів поспіль.

Поделиться: