Чому мешканці будинків без ліфтів платять так само, як і ті, що з ліфтами

Кристина Гришанова
    -

Покращується настрій, коли бачиш – не лише весна прикрашає місто. Як ще до шостої ранку на мосту наводить чистоту машина, а на розі проспекту Яворницького й вулиці Січових стрільців повним ходом іде ремонт дороги. Як на пряму лінію в редакцію телефонують дніпряни і запитують, куди звернутися, аби всім будинком взяти участь у безстроковій акції «Дніпро – простір чистоти».

Коли завершиться ремонт ліфтів? Коли відремонтують дах у будинку? Чому мешканці в будинках без ліфта платять, як жителі висоток? Що входить у тариф? Ці питання у численних дзвінках городян на пряму лінію звучали найчастіше. Відповідав, переконував, роз’яснював, слухав і брав на замітку директор департаменту житлового господарства Дніпровської міськради Владислав Грицай.

— Це несправедливість! Розкажіть, чому мешканці будинків без ліфтів платять так само, як і ті, в кого є ліфт?

— Можливо, не всі знають, але утримувати малоповерхові будинки дорожче, ніж висотки. Затрати на обслуговування комунікацій, систем, прибудинкових територій ті ж, а кількість квартир, на які ділиться ця сума, менша. Тож і виходить, чим більше поверхів, то плата менша, а плюс ще за ліфт, і виходить приблизно однакова сума. Оскільки у малоповерховому будинку менше квартир, то й тариф буде вищий.

На кожен будинок робиться індивідуальний розрахунок залежно від площі прибудинкової території, технічного обладнання, споживання електроенергії. І сума коштів, розрахована на обслуговування будинку, ділиться на загальну кількість квадратних метрів усіх квартир. Отже, чим більше квартир у будинку, тим тариф виходить менший.

Поделиться: