Вопрос к “НМ”: нужно ли платит за стажировку на рабочем месте?

Людмила Сергиенко
    -
Вопрос к “НМ”: нужно ли платит за стажировку на рабочем месте? Новости Днепра.

Вопрос к “НМ”: нужно ли платит за стажировку на рабочем месте? Новости Днепра.“Наше місто” відповідає на актуальні питання дніпрян.

— Шукаю роботу, подзвонив за однією об’явою, а мені там сказали, що спочатку треба буде пройти якесь платне стажування на робочому місці. Чи справді треба за нього платити?

На питання відповідає начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Андрій Толстогузов:

— При прийомі на роботу завжди обумовлюється потрібна кваліфікація. Якщо у робітника вона є – про яке навчання йде мова? Якщо праця некваліфікована – тим більше! Навчання може бути лише у тому випадку, якщо відповідальний працедавець знайомить робітника з умовами, графіком та якимись прийомами роботи. Але ні в якому разі робітник за це не має платити. Будь-які «застави» або «плата за навчання» при прийомі на роботу – це спроба  зменшити вашу зарплатню. А то й взагалі не заплатити. Якщо вас прийняли на роботу – це вже трудові відносини, тобто платити мають вам.

Поделиться: