Якою бути газеті в новому році за думкою дніпрян

Шумская Елизавета
    -
Якою бути газеті в новому році за думкою дніпрян. Новости Днепра

Якою бути газеті в новому році за думкою дніпрян. Новости Днепра

Ми робимо газету для вас, шановні читачі, прагнемо, аби вона була вам цікавою, корисною, потрібною. Тож кожен читацький відгук дорогий нам – він знаходить місце на сторінках, підштовхує до журналістського розслідування чи стає темою прямої лінії.

Яким бути «Нашому місту» в новому році? Пропонуйте, критикуйте, запитуйте! З таким проханням звернулися ми до наших читачів, запросивши їх на пряму лінію з головним редактором газети Тетяною Валігурською. І запитання, пропозиції, критика не забарилися.

— З Новим роком! Доброго здоров’я і успіхів зичить колективу редакції «Нашого міста» вся наша сім’я. 2017 року газета стала помітно кращою – пишете на різні теми, з’явилися нові рубрики. Запам’яталась стаття Леоніда Безуглого «Виграли б війну без України?» Не можна забувати такі трагічні сторінки нашої історії. Дуже потрібні читачам консультації юриста, правозахисника Юлії Сегеди, — звертається до редакції
Анатолій Якович Шинкаренко з Дніпра. — Щодо пропозицій, то хотів би більше читати
про бійців АТО, наших героїв. І ще про таке: в першу чергу інформуйте про репертуар
театрів – імені Шевченка, оперного, а вже потім про виставки ляльок та концерти.

— Спасибі за ваші пропозиції, беремо до уваги. А ви купуєте чи передплачуєте
«Наше місто»?

— Передплачуємо вже років десять та читаємо родиною: і старші, і малеча.

— Спасибі, що повернули на сторінки газети рубрику «Спасательный круг»,
поради, консультації стануть в нагоді багатьом читачам, — телефонує Тетяна Іллівна
Чорнобильська з Дніпра. — «Наше місто» читає багато молоді, тож в газеті потрібні
розповіді про героїв нашого часу — учасників АТО, про історичні постаті — почесних
громадян нашого міста, про тих, хто сьогодні, працюючи на благо України, добивається успіхів у бізнесі, науці, мистецтві. Дуже турбує від’їзд молоді за кордон. А їдуть же кращі! Чому не знаходять застосування своїм здібностям тут, в рідній Україні? Оскільки вже ви запросили читачів до розмови, висловлю ще кілька побажань: не завадили б газеті дитяча сторінка, рубрика, присвячена рідній мові — як правильно говорити і в побуті, і в діловій сфері. Останнім часом «Наше місто» стало цікавішим за змістом та привабливішим в оформленні. Додали б виразності матеріалам карикатури, цитати. У новому році зичу газеті ще більше нових читачів!

— Вдячна вам, Тетяно Іллівно, за увагу до нашого видання, небайдужість до того,
яким йому бути в новому році і в подальшій перспективі. Всі поради й зауваження підуть нам на користь. Особливо ж серед сказаного вами турбує масовий відплив молоді за кордон. Ця тема заслуговує детального висвітлення з залученням експертів, історій тих, хто вже працює чи вчиться за кордоном, опитуванням молодих дніпрян, що шукають вони за межами Батьківщини, що заважає тут розкрити їхні здібності й можливості. Як вони бачать своє майбутнє в Україні?

— Добрий день, телефонує Ірина з Підгородного. Я постійний читач вашої, точніше, нашої газети. Подобається, як пишете про події і людей, новини й цікаві факти обласного центру. Хочу, щоб ви більше звертали увагу за межі Дніпра. Немало цікавого, достойного, аби про нього розповісти в плані досвіду, нині відбувається в територіальних громадах Дніпропетровщини. Ми б з інтересом читали.

— У нас чимало передплатників за межами Дніпра, для них у новому році — прем’єра рубрики «Місто без околиць». Хочемо розповідати про найближчі до обласного центру населені пункти. Як живеться людям у Підгородному, Ювілейному, чимало яких працюють у Дніпрі? Сподіваємось на зворотний зв’язок, коли читачі самі пропонують актуальні для них теми, адреси досвіду по розвитку громад.

До речі, щодо ініціативи читачів: на прохання наших передплатників з міста і села ми відкриваємо ще одну рубрику «Життя на пенсії». Сподіваємось, отримавши номер «Нашого міста», ви знайдете матеріали на різні смаки й уподобання, цікаві та корисні і молоді, й людям поважного віку.

— Читаю «Наше місто» з 2004 року, — телефонує Олена з Дніпра. — Останнім часом в газеті з’явилися нові рубрики: «Тема номера», «Пряма лінія» — це добре. Але зникла рубрика «Без ретуші», де журналісти вели розмови з політиками, відомими в Дніпрі людьми. Думаю, не лише мені, а й багатьом читачам хотілося б побачити наших політиків справжніми, такими, як вони є.

— Спасибі за увагу до матеріалів газети. Дійсно, була у нас рубрика «Без ретуші». І хоч ми зараз нерідко публікуємо інтерв’ю з політиками, чиновниками під рубриками «Земляки», «З перших рук», «Дивіться, хто прийшов», «Без політики», «Людина», побажання читачів для нас – закон. Повернемось до вашої улюбленої рубрики.

— Усього найкращого зичу вам у новому році! — бажає Валентина Олексіївна з Новомосковська. — Все подобається в газеті, читаю з першої до останньої сторінки і чекаю з нетерпінням наступного номера. А от з цим якраз і проблема. Минулого року жодного разу не отримала газету в четвер — приносять то в суботу, то в неділю. Моя мама живе в Підгородному, там газету приносять у день її виходу – в четвер. Чому ж в
Новомосковську так не можна? Допоможіть.

— З доставкою будемо розбиратися. Прикро, коли газета не надходить до читача вчасно.

— Добрий день, шановні журналісти, — телефонує в редакцію Антон Антонович з Обухівки. — Чи не могли б ви добавити до телепрограми канали , що транслюються у цифровому форматі Т- 2? А ще прикро, що вже рік у нас нормально не носять газету – немає листоноші. З того, що читаю в «Нашому місті», до вподоби матеріали під рубрикою «Безпека». На мою думку, на сторінках газети не вистачає судового нарису. Є кримінальна хроніка – затримали тих-то, відкрили кримінальну справу з такого-то
приводу, а далі що? Яке покарання? Суспільство повинно розуміти, що головне – закон і покарання невідворотне. Я так думаю.

— Дуже дякую, що читаєте нашу газету. З приводу програми телебачення, то
врахуємо ваші побажання, а щодо відсутності листоноші будемо розбиратися. Про судові нариси скажу так — я сама певний час писала в цьому жанрі, матеріали з продовженням завжди мали резонанс. Спробуємо над цим попрацювати.

— Телефонує Валерій Якович з Дніпра, спасибі головному редактору за можливість сказати свої думки про газету. Читаю давно, газета хороша. Та стане ще кращою, коли матеріали будуть коротші. Поменше сірих статей, побільше коротких інформацій. Перевіряйте цифри, які даєте. І ще – побільше спорту.

— Достовірні цифри і факти – обов’язок журналістів, будемо перевіряти ретельніше. Щодо матеріалів, то жодному редактору не до вподоби довгі та нудні матеріали. Газета змінюється, вдосконалюємось постійно. Потенціал журналістського колективу дає надію на гарну перспективу видання.

— Тетяно Леонідівно, звертається до вас Сергій з Кривого Рогу. В мене є думки
вступати на журналістику, тож цікаво, ви, як редактор, часто переписуєте матеріали журналістів?

— Матеріалів не переписую. При плануванні на літучках журналісти самі пропонують теми, обговорюємо, як зробити текст різностороннім, цікавим. Коли ж необхідно щось додати, змінити, то це робить сам автор. Я журналістам довіряю. А тобі, Сергію, бажаю обрати професію, яка б стала справою життя.

Щиро вдячна всім, хто подзвонив — пропонував, критикував, запитував. Спасибі за увагу до «Нашого міста»! Будьте з нами в новому році!

Підготувала Таїсія КУЗЬМЕНКО

 

Поделиться: