У Дніпрі обговорили питання покращення якості повітря

Шумская Елизавета
    -
У Дніпрі обговорили питання покращення якості повітря. Новости Днепр

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу  представники департаменту екологічної політики міськради, громадських організацій, науковці обговорили якість атмосферного повітря у місті та шляхи його покращення. Захід організовано громадською радою при Дніпровській міській раді.

У Дніпрі обговорили питання покращення якості повітря. Новости Днепр

Під час обговорення учасники круглого столу зазначили, що Дніпро – лідер  серед міст України за забруднюваністю повітря.

За словами голови громадської ради Лілії Богачевої, на рівні міста та області немає можливості застосувати методи впливу на підприємства-забруднювачі таким чином, щоб вони були зацікавлені встановлювати засоби очищення. Наразі в Україні ставка екологічного податку на викид СО2 становить лише 37 копійок за 1 тонну, тоді як у країнах Європейського Союзу досягає 118 євро.

У Дніпрі обговорили питання покращення якості повітря. Новости Днепр

— Розуміємо, що поки не підвищено ставки зазначеного податку, жодного економічного обґрунтування встановлювати вартісні фільтри промислові підприємства не мають. Тому в рамках обговорень сформуємо резолюцію до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з чіткою вимогою підвищити ставку екологічного податку на законодавчому рівні. Попросимо депутатів міської та обласної рад підтримати наше звернення до зазначених державних органів, – зазначила Лілія Богачева.

Поделиться: