У Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького

Анна Заикина
    -

У бібліотеках міста з’явиться репринт першого тому «Словника української мови», виданого Дмитром Яворницьким у 1920 році. Книжку презентували в Дніпропетровському історичному музеї.

Перевиданням раритетної книжки займалися наукові співробітники музею за підтримки Дніпропетровської ОДА.

У новому виданні збережено оформлення оригіналу. Матеріали книжки відновлювали одразу за двома примірниками, бо деякі сторінки було пошкоджено. Перший том словника містить 8113 слів від «А» до «К».

Учений працював над словником 40 років – майже все своє життя, але через непросте становище в країні видав лише перший том. Величезну частину напрацювань історика – понад 50 000 слів – було втрачено під час евакуації київських архівів у 1941 році.

У виданні містяться рідкісні слова, зібрані в районі Дніпрових порогів у різні історичні періоди. «У моєму словнику є лише те, чого ви не знайдете у інших лексичних довідниках», — писав Яворницький про свою працю. Учений записував народні казки, втамовуючи свій інтерес до етнографії та одночасно знаходячи цікавий лексичний матеріал.

«Словник української мови. Т. 1» вийшов накладом у тисячу примірників. Це рідкісне видання можна буде придбати або знайти у бібліотечних фондах історичного музею та вишів Дніпра.

Цікаво, що історичний музей видав уже шість томів епістолярної спадщини історика. Зараз працюють над сьомим, а у планах – і восьмий том.

Фото Антон ПавлюковУ Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького. Новини ДніпраУ Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького. Новини Дніпра У Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького. Новини Дніпра У Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького. Новини Дніпра У Дніпрі перевидали рідкісну книгу Яворницького. Новини Дніпра

Поделиться: