У Дніпрі покажуть фільм про бійців 93-ї бригади

Лилия Козишкурт
    -
Новости Днепра

ДніпроОДА запрошує на прем’єру повнометражного фільму «93: бій за Україну». Це хронологія життя бійців 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ в зоні АТО.

2 листопада презентують першу серію документальної трилогії. Стрічка складається з інтерв’ю військових і відео, які хлопці знімали на фронті на мобільні телефони, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. 

-Сьогодні наші хлопці на передовій творять нову історію України. Вони не тільки боронять рідну землю, а й фіксують події, аби майбутнє покоління знало правду. Про будні українських військових в зоні АТО розповідає фільм 93-ї бригади. Стрічка складається з трьох серій – першу презентують у ДніпроОДА, – розказав Валентин Резніченко. 

Головні герої фільму – більше двох десятків солдатів та офіцерів 93-ї. Саме їхні голоси звучать за кадром. Частина з них – вже демобілізовані або в запасі. 
Це спільна робота армійців та кінематографа Лідії Гужви. Творчий колектив  вважає, історію мають переповідати очевидці.

-Стрічка без прикрас і цензури показує події і людей такими, якими вони є. Перемога і поразка, розгубленість і відчай, героїзм і жертовність – це все було там, на фронті. Це все відобразили у кінокартині, – розказала Лідія Гужва. 

Ідея фільму – бійця 93-ї бригади Вадима Вейді. Йому ж належить і чимало відеозйомок.

Глядачі побачать події, які відбувалися в Авдіївці, Пісках, терміналах Донецького аеропорту. Деякі факти про ці «гарячі точки» будуть оприлюдненні вперше.

У першу серію увійшло більше 20 інтерв’ю АТОвців. Загалом їх у трилогії – півсотні.  
Після прем’єри кінострічку повезуть на передову, аби показати бійцям, які стоять на позиціях.

Презентація фільму за адресою: Дніпро, облдержадміністрація, пр. О.Поля, 1. 

Початок – о 19.00, вхід вільний.  Додаткова інформація за телефоном –  (096) 7-333-100.

Поделиться: