«Феєрія Дніпра» — 1 день фестивалю

Максим Журавель
    -

Вчора урочисто розпочався перший Всеукраїнський фестиваль «Феєрія Дніпра», приурочений до 90-річчя Дніпровського академічного театру драми і комедії (колишнього ім. Горького).

На відкритті виступили директори театрів Дніпровського академічного драми і комедії
народний артист України Жан Мельников, Дніпровського академічного українського музично-драматичного ім. Шевченка, заслужена артистка України Оксана Петровська, Дніпровського молодіжного «Віримо!» заслуженийдіяч мистецтв України Володимир Петренко, перший гість –головний режисер Чернігівського академічного муздраматтеатру ім. Шевченка заслужений артист України Андрій Бакіров (його виставу «Комедія помилок» Шекспіра ми побачимо сьогодні). Учасників і глядачів щиро привітав із знаменною подією у культурному житті області – відкриттям першого Всеукраїнського фестивалю «Феєрія Дніпра» — голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. А директор фестивалю Сергій Мазаний побажав усім «В добру путь!», бо бажання усіх співпадає: щоб путь цей був радісним і довгим. Після дивертисменту і виконання спеціально написаної пісні про наш фестиваль сцену було віддано виставі.

Право відкрити фестивль надали ювілярам. А ті у свою чергу запропонували глядачам
останню роботу зовсім молодих митців – драму-феєрію «Лісова пісня» Лесі Українка. Вона поставлена російською мовою у дуже гарному перекладі Ольги Тимохіної. Вистава вирізняється з усього репертуару театру. Видно, що п’єса ця улюблена для усіх учасників, тобто обрана не випадково, вона виношена, вимріяна і режисером-постановником Валерієм Зубчиком, і можна сказати співпостановником Олексієм Клейменовим, бо знайдений ним пластичний образ вистави відіграє важливу роль у її рішенні.

Режиссеры – Алексей Клейменов и Валерий Зубчик.

Принципово новий і зоровий, художній образ спектакля. Сценограф Володимир Миколюк втілив свою концепцію і цим задав напрям творчим пошукам усієї постановчої групи – зруйнувати штампи, відійти від звичної казковості і вивести на інший рівень умовності і осмислення. Художнє оформлення прозоре, рухливе, легко змінює простір, включає фантазію і глядача. Тут навіть повітря починає тремтіти. Цьому сприяє і світлове рішення (художники – Сергій Земляний та Дарія Громова). Так само робота художниці Світлани Югової виходить за межі просто театрального костюму. Костюми такі гарні, що їх цілком природно можна було б уявити на моделях
подіумного показу. Та водночас в них є своя драматургія, вони залежать від напруги дії.

Підкорюють і виконавці – ніжна, трепетна, романтична і трагічна Мавка-Вікторія Чепурна, м’який і залежний від оточення, але не безсердечний Лукаш—Юрій Захаров, колоритні мати Лукаша – заслужена артистка України Неллі Масальська та Килина –Людмила Журавель, дуже пластичний, жвавий і привабливий чортик Куцик — Валерій Зубчик, та інші. Кожний з загадкових і незвичних лісових персонажів має своє обличчя і характер.

Вистава була тепло сприйнята глядачем і задала високий тон фестивалю, а попереду на нас чекають нові цікаві враження і відкриття.

Текст: Татьяна Абрамова

Поделиться: