Борис Філатов: чверть бюджету Дніпра виділяють на освіту (Фото)

Ростик Петровский
    -

Напередодні Дня вчителя, 26 вересня, мер Дніпра Борис Філатов зустрівся з педагогами міста. Міський голова вручив найкращим освітянам почесні відзнаки та грошові сертифікати на загальну суму майже 70 тис. грн.

«Я знаю, наскільки важкий хліб педагога. І цей особистий досвід допоміг мені в політичній кар’єрі. Роль педагога в сучасному світі залишається однією з найважливіших. І сьогодні мерія готова підставити освітянам своє плече. Міський голова та депутатський корпус завжди поруч», – зазначив Борис Філатов.

Очільник Дніпра наголосив: пріоритетом для його команди є збільшення фінансування освітньої галузі загалом і фінансова допомога молодим педагогам. Для цього в місті створили унікальну програму «Молодий педагог». З 1 жовтня 137 вчителів, які цього року вийшли на роботу одразу після закінчення вишу, отримуватимуть безпрецедентну матеріальну допомогу. Щомісячна фінансова підтримка становитиме 2 тис. грн.

У мерії також планують розширювати програму та залучати молодих фахівців культури, спорту та позашкільної освіти. Цього року на галузь освіти в Дніпрі виділили понад 2,7 млрд грн. Зараз це – чверть усіх наявних муніципальних коштів.

Водночас, у школах Дніпра приділяється увага інклюзивній освіті. Цього навчального року в 147 інклюзивних класах знання здобувають 195 учнів з особливими освітніми потребами.

Зазначимо, що після декомунізації в Дніпрі сім вулиць та провулків перейменували на честь українських педагогів, які відстоювали права жінок на освіту та вкладали власні заощадження у відкриття в Дніпрі україномовних гімназій.

Зокрема, колишні вулиця та провулок 40 років комсомолу назвали на честь педагога та громадського діяча Антіна Синявського. У 1917 році він пожертвував власні кошти на відкриття першої в місті української гімназії, яку розмістили у його ж комерційному училищі.

Колишня вул. Перекопської перемоги тепер носить ім’я директорки жіночої гімназії Катеринослава Олександри Риндовської. Свого часу вона була однією з організаторів «Товариства піклування про жіночу освіту в Катеринославі», а також керівницею комісії народних читань. Від тодішньої громади Катеринослава Олександра Риндовська отримала звання почесної громадянки міста.

Сучасні дніпровські педагоги є учасниками та переможцями численних конкурсів і виставок не лише в Україні, а й за кордоном.

Довідка. Зараз у Дніпрі працюють 160 шкіл і 177 дитсадків.

 

Поделиться: