Ада Роговцева у Дніпрі покаже майстер-клас: у місті стартує «Феєрія Дніпра»

Шумская Елизавета
    -

29 вересня відкривається перший Всеукраїнський театральний фестиваль «Феєрія Дніпра».

Напередодні відбулася прес-конференція, на якій на запитання журналістів відповідали Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та директор
фестивалю Сергій Мазаний.

Як повідомив Голова облради Гліб Пригунов, під патронатом якого проходитиме цей
захід, поштовхом до його проведення стало 90-річчя Дніпровського академічного театру драми і комедії. Виникла ідея запросити гостей, які стануть справжнім дарунком для ювілярів і не тільки для них. Адже що може бути кращим за змістовне, дружнє і корисне спілкування у наш час, коли гастролі стали для всіх великою проблемою.

Отже побачити кращі вистави, які мали резонанс не тільки у нашій країні, а й за її межами, творчо поспілкуватися з колегами-майстрами – це дорого вартує і для акторів, і для усіх театралів.

Отже, мета фестивалю – розширити духовний простір, дати свіжого повітря та імпульсу, сколихнути театральне життя. Сподіваємось, це принесе натхнення й нові
яскраві, плідні ідеї митцям, а також задоволення глядачам. Аналогів такого фестивалю у нас ще не було. І якщо все вийде і публіка зацікавиться, ми хочемо, щоб цей фестиваль став у нас традиційним.

За 10 днів будуть показані 12 найкращих вистав з різних міст України. Серед них і володар Гран-прі «Січеславни-2016» — «Самубийца» М. Ердмана (режисер – заслужений діяч мистецтв України В. Петренко) Дніпровського молодіжного театру «Верим!» та виконавиця ролі Пеппі у дитячій казці «Пеппі Довгапанчоха» А. Ліндгрен (режисер Т. Лещова) Запорізького академічного театру ім. Магара, яка дістала цього року Гран-прі «Надія Січеславни».

Вистава «Солодка Даруся» М. Матіос (режисер заслужений артист України Р.
Держипільський) вивела Івано-Франківський академічний театр ім. Франка на світовий рівень. У виставі «Хто винен?» («Безталанна») І. Карпенка-Карого Сумського
академічного театру ім. Щепкіна режисер Антон Меженін дивним чином поєднав
аутентичну етнографічність з сучасністю музикою «Океану Ельзи» та Джамали. Кожна з 12 вистав має свої принади і зачіпки для глядачів.

Крім вистав митці і особливо студенти театрально-художнього коледжу з користю
для себе візьмуть участь у майстер –класах народної артистки України Ади Роговцевої та народного артиста України, лаурета Національної Шевченківської премії Віталія
Малахова. Як сповістив Сергій Мазаний, ціни майже на усі вистави досить демократичні – 50-100 гривень. Фестиваль проходитиме в залі театру драми і комедії, крім вистави «Мікадо» Дніпровського академічного театру ім. Шевченка, який гратиме на своїй сцені.

Читайте нас – ми розповідатимемо про кожний день фестивалю!

Тетяна АБРАМОВА

Поделиться: