Генпрокуратура повернула до бюджету 1,5 млрд доларів

Дмитрий Гриниченко
    -

У Дніпрі побував головний прокурор країни Юрій Луценко та розповів про проведену роботу та плани на майбутнє.

За словами Юрія Луценко, корупція – це проблема, яка існує серед високопосадовців будь-якого рангу.

«Звичайний прокурор центрального апарату був затриманий на отриманні хабаря у розмірі 200 тисяч гривень. Більш високопоставлений колега — прокурор району затримується з хабарем в 2 тисячі доларів», — розповів приклади Головний прокурор.

За минулий і за цей рік за корупційні та кримінальні злочини вже затримано 7123 особи, із них 2222 передано до суду.

«З урахуванням торічних 1700 це близько 4 тисяч корупціонерів, які знаходяться в судах. Йдеться про різний рівень корупціонерів – член Вищої ради юстиції, який був зловлений на отриманні через посередника хабаря, керівник Мінистерства охорони здоров’я, керівник Служби праці, мери найбільших міст України, чиновники більш дрібного гатунку. Але це чотири тисячі хабарів, затриманих за неповних 2 роки», — сказал Луценко.

Але хабарники знаходяться в судах, де вироки – це дуже рідке явище. А вироквів з позбавленням волі – ще меньше – їх десятки.

«Проблема зрозуміла, ми маємо дуже мало суддів. Їх просто фізично нема. В центральному суді Києва є чотири судді на всі справи. Наше найбільш вузьке місце – це мінімальна кількість суддів»,- каже Юрій Віталійович.

Кожного дня затримуюсь хабарників з мілліонними коштами, а суди, на жаль, не можуть дати результат. Щоб вирішити цю проблему, потрібні зміни.

«Створення антикорупційних палат в кожній області (всього 25) з числа нових суддів, котрі пройдуть конкурс і перевірку на доброчесність спеціальним громадським обїєднанням. Це буде суд у вже існуючому суді. Зараз, саме зараз ми маємо вікно моживостей, коли нам можуть дали 50 суддів в центраьний суд Києва і по 20-25 в кожну область. Все піде уперед», — підкреслив Юрій Луценко.

Створити палати моживо вже до кінця року. До речі, всі кошти, що вилучають у корупціонерів, йдуть у дердбюджет. Силами Генпрокуратури до бюджету
вже повернули 1,5 мільярди доларів США.

Поделиться: