Садиба Яворницького оголосила переможців фотоконкурсу

Шумская Елизавета
    -

Близько двох місяців тому Меморіальний музей Дмитра Яворницького закликав дніпрян надсилати фотографії будівель на головному проспекті міста для участі у конкурсі «Проспект Дмитра Яворницького: ретроспектива кольору та змісту». Увечері 10 вересня музейники назвали імена двох переможців: тих, кого відзначили професійне журі та містяни.

Метою фотоконкурсу, окрім популяризації імені Дмитра Яворницького, було зробити так, аби містяни самі усвідомили, що головний проспект Дніпра не випадково отримав його ім’я, каже завідувачка Садиби Яна Тимошенко.

-Адже багато місць і будівель пов’язані з діяльністю вченого, і це далеко не тільки Історичний музей. Тобто це був і краєзнавчо-пошуковий конкурс, бо треба було знайти, які ж будівлі мають відношення до Яворницького. Це було неважко, бо ми підказували, йшли на контакт з тими, хто цікавився, — розповідає Тимошенко.

Другою метою конкурсу було зібрати світлини проспекту для нового видання комплекту листівок «Проспект Яворницького» і поповнення колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького.

Фотоконкурс пройшов у два етапи: спершу серед надісланих робіт журі та містяни (у Фейсбуці) обрали 30 найкращих світлин; їх надрукували й розмістили у Дні міста на огорожі Садиби, аби перехожі визначили володаря призу глядацьких симпатій, наклеюючи наліпки на три вподобані світлини.

-Самим визначити переможця багатьом дуже подобається. Голосують родинами, діти з батьками різні фотографії обирають. Тому цей фотоконкурс уже не перший, який Музей проводить, і, я думаю, буде не останній, — каже Яна Тимошенко.

Недільного вечора музейники оголосили переможців. Члени журі (а це відомий дніпровський фотограф Павло Маменко, харківський історик і видавець численних комплектів листівок Андрій Парамонов і керівник компанії-партнера конкурсу, турагенції «Риба Андрій» Сергій Шишацький), незалежно один від одного, вказали на світлини Віктора Качанова. Він отримає подарунок від партнера конкурсу — сертифікат на мандрівку областю. А найбільшу кількість уподобань — 255 — набрала робота Юлії Бушманової. Її винагорода — це 255 грн. (1 наліпка від містян=1 грн.).

Музейники обіцяють нагородити переможців конкурсу 20 вересня, на відкритті чергової виставки у Садибі Яворницького.

Наталія Рекуненко, фото Володимира Таразевича

Поделиться: