У Дніпрі вшанували загиблих в Іловайській трагедії (Фото)

Дмитрий Гриниченко
    -

Сьогодні, 29 серпня, на Краснопільському кладовищі Дніпра відбулася панахида за загиблими героями АТО у боях під Іловайськом. 

Вшанувати пам’ять українських бійців прийшли їх родини, друзі, військові побратими, представники міської влади та церкви.

Нагадаємо, що бої за Іловайськ, (виключаючи оборону Донецького аеропорту), називають найкривавішими в історії антитерористичної операції на Сході нашої країни за весь час її існування.

18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23—24 серпня у тил українського угрупування з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні на марші. За офіційними даними з боку української сторони загинуло 366 військових, 429 були поранені, 158 зникли без вісті та 128 були взяті у полон до бойовиків.

 

Поделиться: