Третій сезон табору «Діти Дніпра» добігає кінця

Дмитрий Гриниченко
    -

Сьогодні урочисто святкують День Незалежності, і таким яскравим акордом завершиться насичене літо дитячого табору. Завтра – офіційне закриття сезону. З 29 травня у таборі побувало майже чотири тисячі дітей віком від 8 до 15 років.

Тринадцять змін за літо, кожна зміна триває лише шість днів, і кожні шість днів – триста нових облич. Саме у такому незвично швидкому темпі проходить робота вожатих табору.

«Коли табір ще називався «Укропчиком», зміни тривали взагалі по три дні,хоча й тоді дітям вистачало часу познайомитися, набратися вражень та нових знань. Уявіть нашу радість, коли зміни подовжили до шести днів. У нас немає часу на «розкачку», тому час проводимо дуже насичено та активно, а вожаті починають роботу з дітьми ще в автобусі», — розповідає директор табору Ірина Секачова.

Куратор проекту Юлія Пилипчак додає:

«Колись ми боялися, що наші старші підопічні гулятимуть табором після відбою, але у них на це просто не вистачає сил: об одинадцятій вони валяться з ніг»

Спочатку проект було розраховано на дітей 8-12 років, але досвід минулого літа показав, що бажаючих старшого віку теж не бракує. Тому на дві останні зміни цього сезону запрошували вже 13-15-річних дітей. Очевидно, що до підлітків застосовують інші педагогічні підходи. Однак спортивно-патріотична програма і для менших, і для старших дуже схожа. Вона включає різноманітні майстер-класи, концерти, спортивні заняття, зустрічі з бійцями АТО. За словами Юлії Пилипчак, завдання працівників табору – підсилити у дітей почуття любові до рідного міста та дати їм можливість розкритися, набратися досвіду, спробувати якомога більше нового.

Фішка цього сезону – розвиток скаутських умінь (вузли, палатки, багаття). Дітлахи нововведення сприйняли з ентузіазмом.

У цьому році в таборі планується масштабний ремонт: наступного сезону діти в’їдуть у табір сучасного формату. Також у планах – розширитися і приймати вже не триста, а п’ятсот дітей за зміну.

 

Поделиться: