На День Незалежності у Дніпрі влаштували патріотичний забіг у вишиванках (Фото)

Дмитрий Гриниченко
    -

Вранці 24 серпня в місті стартував святковий забіг в українських сорочках. Акція «Біжимо у вишиванках у Дніпрі»  зібрала понад 500 учасників із Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського.

«Я сьогодні біжу 5 кілометрів. І вперше – у вишиванці. Нас запитують, де патріотизм у пробіжці? Та найкращий подарунок, який ми можемо зробити своїй країні, – це здоров’я. Біг – це здоров’я, а воно – це майбутнє нації, сильна армія, працездатні люди. Тож ми робимо такий подарунок країні, показуємо, які ми активні», – зазначила президент Федерації легкої атлетики Дніпра Марина Філатова.

Такий забіг проходить у Дніпрі вже другий рік поспіль. Цьогоріч дніпрян, які хочуть бігти, стало більше. Найменшим учасникам заходу всього 2 роки.

«Сьогодні забіги у вишиванках відбуваються по всій країні. Дніпряни долатимуть дистанції 3 км та 5 км. Будуть і дитячі забіги на 100 м, 500 м та 1 км», – розповів заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Першими стартували бігуни, які долають 3-кілометрову відстань. Переможцем цього забігу став 19-річний Валерій Буян із Кривого Рогу. Хлопець зізнався, що йому дуже сподобалась траса та робота волонтерів у Дніпрі. Крім того, він готується до Dnipro ATB Marathon, тож участь у цій акції була для нього ще однією нагодою перевірити свої сили.

«Ідея забігу у вишиванках – це чудово. Акція підсилює загальну атмосферу свята і його дух. Минулого року я не брав участі. Але сьогодні – чудовий старт», – сказав Валерій Буян.

Крім дніпрян та мешканців області, на старт вийшли бігуни з Ізраїлю. Олексій Баликін з родиною приїхав до Дніпра, щоб показати дітям свою батьківщину. Каже, що не міг пропустити такий захід.

«Ми вдруге приїжджаємо до України на День Незалежності й знали, що буде така акція. Наша сім’я веде здоровий спосіб життя, і було гріх не скористатися можливістю пробігтися у вишиванках», – каже Олексій.

В рамках акції «Біжимо у вишиванках у Дніпрі» також проходило тренування «Втечемо від дивана». Воно присвячене підготовці до Dnipro ATB Marathon, який пройде в місті 24 вересня.

Поделиться: