У Дніпрі може з’явитися сміттєспалювальний завод, що не має аналогів в Україні

Шумская Елизавета
    -

Міський голова Дніпра Борис Філатов продовжує вивчати досвід роботи сміттєпереробних заводів Великої Британії. У рамках свого візиту до Сполученого Королівства дніпровська делегація відвідала два потужних підприємства з переробки відходів. До спорудження такого заводу в Дніпрі Борис Філатов залучатиме японських і британських фахівців.

Після відвідання сміттєпереробного заводу компанії «Marubeni Corporation» мер Дніпра також оглянув потужності «Greatmoor Energy from Waste». Цей завод належить корпорації «FCC Environment». Її вважають однією з провідних компаній з управління відходами та ресурсами у Великій Британії, а на світовому ринку FCC – серед лідерів у сфері екологічних послуг.

Завод корпорації «Greatmoor Energy from Waste» запрацював минулого року. Для створення інфраструктури з транспортування та переробки  відходів «FCC Environment» та рада графства Бакінгемшир уклали угоду про партнерство на 30 років. Завод може обробляти до 300 тис. тонн відходів, що не підлягають вторинній переробці. Під час спалювання сміття виділяється пара, яка змушує спеціальні турбіни генерувати енергію. У процесі виділяється 22 МВт електрики. Цього достатньо для живлення 36 тис. будинків.

Крім того, на відміну від полігонів, де складуються відходи, сміттєпереробні заводи майже не виділяють неприємних запахів.

 

Поделиться: