Спека в місті: пити більше води, вдягатися легко, дбати про дітей та літніх людей

Максим Востриков
    -
Лікарі та рятувальники радять легко вдягатися, багато пити, а також не залишати у машинах дітей та домашніх тварин.

Надзвичайно спекотна погода триває в Україні та нашому регіоні — температура у тіні сягає 35-37 градусів.
У таку погоду, радять лікарі, треба одягатися у світлий одяг з натуральної тканини:
«Виходячи вранці з дому, візьміть із собою пляшку води або охолодженого зеленого чаю. Пийте воду не склянками, а маленькими ковтками. Не вживайте важку їжу, корисніше їсти більше овочів та фруктів», — говорить в. о. головного лікаря Дніпровського центру здоров’я Павло Мамай.
Експерт радить вдома чи в офісі ставити температурний режим кондиціонера на 5-7° менше, ніж температура на вулиці, аби не застудитися. Якщо у вас в офісі немає кондиціонера, використовуйте в приміщенні пульверизатор, — зазначає П.Мамай.
Лікар також порадив менше перебувати на сонці та у громадському транспорті вдень, адже вдень на сонці можна отримати тепловий або сонячний удар. справи краще робити вранці або ввечері.
«Вдома не відчиняйте вдень вікна та не вмикайте, за можливості, духовку та газову плиту. Будьте уважні до людей похилого віку та хворих», — підкреслив фахівець
Наразі у Дніпрі та області оголошено найвищий 5-й клас пожежної небезпеки.
 «Ми не рекомендуємо громадянам відвідувати ліс, тим більше — розпалювати вогнища.
Ні в якому разі не залишайте у машині дітей та домашніх тварин, бо за 5-10 хвилин температура у зачиненій машині може сягати +50-60° С – це дуже небезпечно», – порекомендувала прес-секретар ДСНС у Дніпропетровській області  Дар’я Гречищева.
Поделиться: