У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих українських воїнів (ФОТО)

Шумская Елизавета
    -

Вечір пам’яті пройшов на Алеї героїв біля облдержадміністрації.

Учасники заходу — бойові побратими, родини полеглих бійців, жителі Дніпра — згадували події 2014 року, коли на сході нашої країни точилися найзапекліші бої з ворогом. Бойові дії охопили десятки населених пунктів, серед яких Слов’янськ, Ямпіль, Карлівка та Красногорівка Донецької області, Старобешеве, Піски, Семигір’я, Дебальцеве, Шахтарськ.

Територіальну цілісність та свободу нашої держави від окупантів відстоювали 25-та, 28- ма, 93-тя, 95-та, 79-та бригади, ОК «Південь», 39-й батальйон територіальної оборони «Дніпро», 20-й батальйон тероборони, батальйони «Артемівськ» та «Шахтарськ», 40-й та 41-й батальйони територіальної оборони «Кривбас», Криворізька окрема бригада охорони громадського порядку, 3- й окремий полк спеціального призначення, ДУК «Правий сектор», інші військові з’єднання.

Лише 25-та бригада в липні-серпні 2014 року втратила більше 60 бійців, з них 23 загинули 31 липня під масованими ворожими обстрілами з танків, мінометів, установок РСЗО «Град».

Павло Чернов, який в 2014-му служив у 25-й бригаді та брав безпосередню участь у тих подіях, прийшов на вечір пам’яті зі своїми маленькими синами — Михайлом та Тимофієм.

-Мій обов’язок — бути сьогодні тут, — каже він. — Це наші хлопці, ті, яким поталанило менше, ніж нам.

До речі, буває він тут не тільки у пам’ятні дати.

-Завжди заходжу сюди, коли буваю поруч, — розповідає він. — І тоді, коли розумію, що вже давно не відвідував хлопців тут і на Краснопільському кладовищі. . Ми повинні пам’ятати про них. Хто ж, як не ми?

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та взяли участь у панахиді,
яку відслужили священики УПЦ. А потім поклали квіти до меморіальних плит на Алеї героїв.

Наталія Адамович, фото Андрія Батозського

Поделиться: