Як не довести алергію до астми: поради дніпрянам

Шумская Елизавета
    -

Своєчасне звернення до лікаря, спеціалізований нагляд і профілактика дозволять уникнути серйозних алергічних ускладнень під час цвітіння амброзії.

-Наприкінці літа, коли цвіте амброзія, на Дніпропетровщині значно збільшується кількість звернень до алергологічного центру. Постійний свербіж, почервоніння очей, першіння у горлі, сльози та сильні слизові виділення з носа – перші ознаки алергічної реакції, — зазначив головній лікар обласного центру здоров’я Юрій Корягин. 

Алергічний риніт не лікується, проте контролюється, наголосив він. Замість самолікування фахівці радять звернутися за допомогою до алергоцентру, обласної лікарні Мечникова або дев’ятої міської лікарні Дніпра. Там роблять аналізи на виявлення алергену, ставлять діагноз та дають необхідні рекомендації.

У період сезонного спалаху алергії також рекомендують закривати вікна в житлових приміщеннях та очищати повітря від пилу за допомогою кондиціонеру. Запобігти потраплянню подразника на постільну білизну може щоденний душ і миття голови.  

Якщо запустити хворобу і не приймати виписані лікарем медичні препарати – алергічній реніт переросте у бронхіальну астму — застерігає лікар.

Нагадуємо, що період  цвітіння амброзії починається з кінця липня та продовжується до середини вересня.

Поделиться: