Історичний музей Дніпра збирає гроші на етнографічний фестиваль

Наталия Рекуненко
    -

17 вересня Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького планує провести традиційне музейне етнографічне свято і закликає містян долучитися фінансово до його організації.

Щороку від 1989-го на музейній площі проходило свято «Чисті джерела». Зараз музейники вирішили перетворити його на масштабний етно-культурний фестиваль.
-«Музей: етно fest»- саме та подія, що здатна створити національну атмосферу міста, надати можливість кожній людині розкрити власну історичну ідентифікацію, виховати повагу до інших націй та культур. Кожен гість та учасник нашого свята пізнає неповторність української культури, розкриє для себе нові грані народного мистецтва, відчує гордість за свою націю. Масштабний етнографічний фестиваль стимулюватиме інтерес молоді до народних традицій та мистецтва, виховуватиме у дітей захоплення українською культурою, сприятиме формуванню та укріпленню самоідентифікації містян, — говориться на сайті музею.

У день фестивалю на площі з’явиться Місто Майстрів — понад 100 народних умільців з кількох областей представлять свої доробки. Гончарі, народні художники, ковалі, різьбярі, плетенкарі з соломи й лози, вишивальниці покажуть, як створюються їхні роботи, й проведуть майстер-класи.

Фестиваль супроводжуватимуть виступи творчих колективів, танці, співи, конкурси, народні ігри, фотосесії.
Аби здійснити задум, самого ентузіазму співробітників музею недостатньо. Тому вони просять дніпрян підтримати фестиваль — внести будь-яку суму на ресурсі Спільнокошт:
https://biggggidea.com/project/muzej-etno- fest/
Кожен благодійник зможе обрати собі подарунок: квиток до музею, вироби з глини, путівник Садибою Яворницького.

Наталія Рекуненко

Поделиться: