Ще один волонтерський проект розпочато в Дніпрі

Nataliya Adamovich
    -

Цього разу волонтери вирішили підготувати та видати збірку «Військова пам’ять Дніпра». Про це повідомила ініціатор проекту, правозахисник, керівник ГО «Армия волонтеров Днепр» Юлія Сегеда.

Збірка включатиме в себе відомості про пам’ятники та меморіали у Дніпрі, які пов’язані з подіями Другої світової війни: братські могили, плацдарми, оборонні споруди, місця масових розстрілів мирних громадян тощо.

— Є пам’ятні місця, про які знають всі: це монумент Слави, пам’ятник генералу Юхиму Пушкіну (танк Т-34) на пр. Дмитра Яворницького, пам’ятник загиблим студентам Дніпропетровського університету в парку ім. Т. Г. Шевченка, — каже Юлія. — Але є й такі, які залишаються маловідомими для більшості дніпрян. Часто люди навіть не знають, що в їхньому районі є пам’ятне місце, про яке можна розповісти дітям, де 8 та 9 травня можна вшанувати загиблих героїв, покласти квіти.

Допомогти волонтерам у зборі інформації вже зголосилися в Центрі охорони історико-культурної спадщини. Також до проекту залучені фотографи, краєзнавці, журналісти, члени пошукових груп.

Вся діяльність ведеться виключно на волонтерських засадах.
Видати збірку планують у жовтні — до Дня звільнення України (28 жовтня) та Дня звільнення Дніпра (25 жовтня) від фашистських загарбників.

Наталія Адамович.
Фото Ігоря Булгаріна.

Поделиться: