Дніпряни зможуть безкоштовно перейти на індивідуальне опалення квартир

Марианна Стец
    -

В ході 23-ї сесії міськради депутати ухвалили програму стабілізації енергетичного балансу. Вона розрахована на 2017-2018 роки. Власники 237 квартир міста зможуть безкоштовно перейти на індивідуальне опалення в оселях.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

Зараз у Дніпрі майже 80 житлових будинків, мешканцям яких варто відмовитися від централізованого опалення. Майже всі квартири вже мають індивідуальні системи обігріву. Тому до решти осель тепла потрапляє менше, а от платити за нього доводиться більше.

Учасниками програми стануть передусім соціально вразливі верстви населення – люди, які не мають фінансової змоги сплатити за зміну системи опалення. Ініціативу реалізовуватимуть у два етапи. Загалом на встановлення індивідуального опалення у 237 квартирах дніпрян планують витратити 11 млн грн.

Що потрібно для участі в програмі?

Переведенням квартир на індивідуальне опалення займатиметься міська постійна комісія з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення. Власникам осель необхідно подати заяву про від’єднання від централізованої подачі тепла, копії паспорта, свідоцтва про право власності та технічний стан помешкання, а також довідки про склад і доходи родини за останні півроку.

Протягом минулого опалювального періоду вартість послуг централізованого теплопостачання для мешканців деяких квартир сягала 100 грн за кв. м при встановленому тарифі у 37,84 грн за кв. м. Сплачувати завищені майже втричі рахунки люди не хотіли, тож теплопостачальні підприємства зазнали кількамільйонних збитків. Очікується, що завдяки програмі місто заощадить понад 6 млн грн.

Поделиться: