Патріотичний фестиваль «Джура-Самар-Фест» стартував у Дніпрі

Марианна Стец
    -
6 та 7 травня на території Новобогородицької фортеці, що на Старій Самарі, проходитиме фестиваль «Джура-Самар-Фест». 
Про це повідомили у прес-службі міської ради.
Головна подія фесту – фінал міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка проводиться серед школярів. Протягом двох днів за перемогу боротимуться учні від 13 до 16 років у складі 10 команд. Серед змагань – конкурс «таборування» (огляд таборів), приготування кулешу, спортивне орієнтування, конкурс «Лава на лаву», надання медичної допомоги, інтелектуальні вікторини тощо.
— На території Новобогородицької фортеці ми проводимо вже третій масштабний захід. Дніпрянам дуже подобається це місце. Цього разу ми вирішили поєднати фестиваль та гру «Джура». Це дуже популярна гра, але раніше вона проходила лише для дітей, їхніх батьків та вчителів. Тепер ми зробили її надбанням усіх містян. Фінал гри разом із фестивалем триватиме 2 дні, тож запрошуємо всіх охочих, – сказав директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.
Фестиваль відбувається просто в центрі фортеці.
— 500 років тому тут марширували козаки, а сьогодні на їхньому місці – школярі. Думаю, що така гарна та символічна традиція продовжуватиметься, її підтримує наш мер Борис Філатов, бо саме з цього місця й походить Дніпро, – розповів директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.
Діти проведуть у наметах два дні, самостійно готуватимуть собі їжу на вогнищі. Серед них — Діана, яка бере участь у грі разом зі своєю командою «Воїни світла». Дівчина каже, що найважливіше – бути згуртованим колективом.
— Конкурс «Джура» складається з багатьох етапів. Хвилювання, звісно, є, але ми добре підготовлені, ми – команда, і немає нічого, чого ми не могли б зробити. Дуже цікаво жити разом із друзями у наметах, вчитися готувати на багатті, – говорить учасниця.
Данило з команди «Соколи Дніпра» каже, що найскладніший конкурс для нього та його товаришів – це марширування.
— Нас у команді – 8 осіб, зокрема, 2 дівчинки. Ми готувалися 2 тижні, тож сподіваємося, що добре впораємось, хоч конкурс марширування складний, – підкреслив хлопець.
Крім фіналу гри, на гостей фестивалю чекають виступи творчих колективів, ді-джея, різноманітні майстер-класи та смачні страви. На території «Джура-Самар-Фесту» облаштували наметове містечко, де гості можуть залишитись на усі 2 дні фестивалю.
— Дніпряни мають змогу відпочити протягом двох днів у мальовничому місці на природі. Для гостей фестивалю ми підготували катання на конях, каяках, майстер-класи, різноманітні страви української кухні, – зазначила  заступник директора департаменту гуманітарної політики – начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання міськради Одарка Біла.
У дніпрян та гостей міста є можливість приєднатися до найгучнішого фестивалю весни «Джура-Самара-Фест» на території козацької фортеці Стара Самарь. Адреса: с. Шевченко, вул. Кадрова.
Поделиться: