Цього року Самарський район відзначає своє 40-річчя: проблемні питання та досягнення

Юлия Мухина
    -

Цього року Самарський район відзначає своє 40-річчя. Напередодні ювілею ми поспілкувалися із головою районної у Дніпрі ради Юрієм Михайловичем Федько.

Юрій Михайлович розповів про досягнення та проблемні питання за рік своєї роботи на посаді голови.

Пройшов рік Вашої роботи на посаді голови Самарського району. Що Ви почерпнули для свого особистого досвіту?

Рік був нелегким, ми плідно працювали для розвитку нашого району, вирішували проблеми та нагальні питання мешканців. До керівництва району звернулося більше 1000 осіб, ми проводили виїздні засідання, на яких піднімалися болючі теми. Головні питання, які порушують мешканці у своїх зверненнях, це забезпечення життєдіяльності населення або покращення обслуговування різноманітними компаніями, що надають комунальні послуги. Крім того, це тарифи, незаконне будівництво, порушення меж територій, невиконання умов договорів, сприяння вирішенню питань щодо виховання дітей, екологічні питання тощо.

 

 

Люди очікують, що весь тягар запитань повинна приймати на себе районна у місті рада. При тому, що реально у нашій компетенції вирішення не більше 10% питань від загальної кількості звернень. Але ми намагаємося максимально допомогти. Головними завданнями районної ради та її виконавчого комітету було покращення життєдіяльності мешканців нашого району та фінансова підтримка з оплати за комунальні послуги.

Будь ласка, більш детально щодо оплати за комунальні послуги.

Це дуже актуальне питання, з яким ми працюємо. Так за 2016 рік призначено субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг майже 9,8 тис сім’ям на загальну суму біля 59 млн грн, що майже в 2 рази більше в порівнянні з 2015 роком.

 

 

Отримали матеріальну допомогу більше 500 наших мешканців на загальну суму понад 600,0 тис. грн, в тому числі за рахунок коштів, передбачених для виконання доручень виборців депутатами районної у місті ради надавалась допомога у деяких випадках більш 1,5 тис. грн на загальну суму понад 500 тис. грн.

Довгий час Ви очолювали колектив Дніпровського державного технікуму енергетичних та інформаційних технологій (нова назва) і добре знаєте, що таке виховання підростаючого покоління. Як колись писав Антон Семенович Макаренко «Правильне виховання — це наша щаслива старість, погане виховання — це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми». І сьогодні ми, громадяни України, це відчуваємо на собі. Сподіваюсь, що під Вашим керівництвом колектив технікуму виховав не одне покоління достойних громадян нашої країни.

А ще Антон Семенович Макаренко писав: «Виховуючи дітей, нинішні батьки виховують майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу». Ми про це завжди пам’ятаємо. Та намагалися виховувати наших дітей, як достойних громадян нашої країни. Але вважаю це інша тема. Та якщо буде Ваша ласка про це ми можемо поговорити наступного разу.

 

 

А що стосується розвитку дітей в нашому районі, то в закладах культури біля 30 гуртків художньої самодіяльності. Їх відвідують близько 1000 осіб. В закладах освіти, Центрі дитячої та юнацької творчості 44 гуртка, їх відвідують близько 1135 дітей. У стінах Самарської районної у місті ради проводяться культурні заходи для дітей інвалідів, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних родин.

 

 

Законом України від 04.09.2008 р. № 375-VI «Про оздоровлення та відпочинок дітей» передбачено оздоровлення дітей пільгових категорій. Протягом 2016 року в МДЦ «Артек», в УДЦ «Молода гвардія», Дитячому центрі  соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я», ДОЦ «Одисей», оздоровлено 109 дітей, які потребують особливої уваги і підтримки з боку держави. Крім того, було організовано оздоровлення 86 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у таборах відпочинку у Закарпатті та на узбережжі Чорного моря.

Розкажіть, будь ласка, про цікаві культурні заходи, що відбувалися в районі у 2016 році. Чула від мешканців району позитивні відгуки.

В 2016 році в рамках програми мера Бориса Філатова «Культурна столиця» в нашому районі було реалізовано проекти:

  • «Творче місто», в рамках якого на майданчиках біля БК «Енергетик» та у парку культури та відпочинку «Придніпровський» було проведено 22 заходи, серед яких свята «Пасхальний передзвін», «Парад вишиванки», «Моя матуся найкраща у світі» та інші; для маленьких глядачів у рамках цього проекту влітку проводилися інтерактивні гри-вікторини «Веселі старти», «Мій улюблений герой», «Казка диво, сльози і сміх» та інші; для людей похилого віку – традиційна танцювальна програма «Ретро».
  • «Народна філармонія», в рамках якого мешканці та гості Придніпровська безкоштовно відвідали у БК «Енергетик» концерти професійних колективів міста: Академічного театру опери та балету, Академічного Українського музично-драматичного театру ім. Шевченка.

Крім того, у 2016 році Самарською районною місті Дніпрі ради було проведено культурно-розважальні заходи для мешканців району, а саме: «Масляна», «Сірко-Фест» тощо. Також район приймав участь в організації фестивалю «Самар-Дніпро-Фест» на території Новобогородецької фортеці у сел. Шевченко.

 

 

Ми розуміємо, що діти, молодь та дорослі нашого району повинні не тільки щоденно вчитися, працювати, а і культурно проводити свій вільний час. Брати участь у життєдіяльності району. Такі заходи тільки об’єднують нас, самарчан.

Які питання є найбільш проблемними та актуальними для району цього року?

Ці питання дуже турбують наших мешканців і мене особисто, як мешканця та керівника району. Це екологічні питання: сміття, підтоплення деяких територій, проблематика функціонування Придніпровської ТЕЦ та Любимівського кар’єру. Це — транспортна інфраструктура, водопостачання та водовідведення, благоустрій територій тощо.

 

 

Наприклад, одним з проблемних питань нашого району ще з 1954 року, коли почала працювати Придніпровська ТЕС, є екологічна ситуація, яка в селищі Старі Чаплі почала змінюватися в гіршу сторону. Відвали станції замулили русло річки Шиянки, і підтоплення території, житлових будинків стало звичайним явищем. Останній раз річку Шиянку чистили в 2013 році, гроші виділяли частково і були розчищені канали в районі річки.

 

 

У цьому році, буде реалізовано проект: «Захист від підтоплення та поліпшення екологічного стану річки Шиянки у Самарському районі м. Дніпра (в районі вулиць Прибрежна, Зеленодольська, Марії Приймаченко, Олександра Галіча)». На який з обласного бюджету виділено 12 млн грн, роботи планується завершити в цьому році.

Що планується зробити та в які терміни?

Буде очищено русло та береги від чагарників, очерету та мулу вздовж 3 км, площа, яку будемо розчищати – понад 3 га. Глибина річки від 20 до 80 см, через таку глибину і низьку проточність річка не може вбирати в себе воду з навколишньої території. Звідси – підтоплення. Завдяки проведенню робіт з розчищення вдасться відвести воду з 1300 дворів.

 

 

30 % з виділених грошей вже перераховано підприємству в якості передоплати. Є проект, думаємо, у квітні розпочнуться підготовчі роботи, а з середини травня розпочнеться власне робота з розчищення русла. Це дасть можливість відродити те, що було в районі раніше. Тому що Самарський район — це єдиний район міста, де протікають п’ять річок, три з яких починаються і закінчуються в районі, – Шиянка, Маячка і Сусанка.

 

 

Хочу подякувати депутату обласної ради Миколі Чабаненко за підтримку та допомогу громаді Самарського району у вирішенні однієї з екологічних проблем, бо процедура розробки та погодження проекту, давалася нелегко — були і бюрократичні перешкоди, і людські.

 

 

Я привів приклад тільки з вирішення одного питання, а проблемних питань дуже і дуже багато. І всі проблемні питання, які виникали в районі протягом довгих років за один день ми не можемо вирішити. Але ми намагаємося співпрацювати з громадськістю і вирішувати проблемні питання відповідно до нашої компетенції або звертаємося до вищестоячих органів за підтримкою.

Закінчився опалювальний сезон 2016-1017 років. Скажить декілька слів, як він пройшов та до кого звертатися населенню у випадку аварійних ситуацій.

За інформацією КП «ЖГ Самарського району» ДГС опалювальний сезон пройшов без значних відключень від центрального опалювання. Всі проблемні питання, які виникли в цьому опалювальному році, будуть вирішені у наступному. Але хочу зазначити, що не всі споживачі своєчасно сплачують. А своєчасна оплата — це запорука якісної підготовки житлового фонду до опалювального сезону 2017-2018 років

.

 

 

У випадку аварійних ситуацій мешканці району можуть звертатися за телефонами: 736 10 02 або 097 423 82 03.

 Дякую, Юрію Михайловичу, за розмову.

Галина Полякова

Поделиться: