«Сплять з пістолетами» — Риженко про психологічні травми бійців (ВІДЕО)

Юлия Мухина
    -

Поранені у зоні АТО військовослужбовці мають багато психологічних травм.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів Сергій Риженко, головний лікар Дніпрпетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова.

«Вони приходять з пістолетами і з ножами до нас. Сплять з ними під подушкою. Це ознаки війни. Ми до такого звикли. До мене в кабінет приходили, до Юрія Юрійовича (заступника головного лікаря) групою заходили. Їм здається, що є непорозуміння. Хочуть швидкого одужання. Просять, щоб швидше виписали, бо хочуть на фронт. Інші просять якісь більш комфортні умови. Треті хочуть за кордон. Це психологічний зрив.

 

Не можна вилікувати людину з такою психологічною травмою за один раз. Як правило, цей процес триває роками. Одужання приходить з налагодженою терапією. Вона може бути кілька років, а то і все життя. Це дуже тяжко.

 

Нещодавно до нас поступила дівчина. Їй 22 роки. Потрапила під бомбардування. У неї нервовий зрив. Цей жах залишиться з нею до кінця життя. Інший боєць побачив, як у товариша відлетіли ноги. Від них лишилася частина черевиків та шнурки. Він теж це буде пам’ятати усе життя», — розповів Риженко.

Поделиться: