Державна підсумкова атестація: українська мова та математика – обов’язкові

Юлия Мухина
    -

Державна підсумкова атестація – не за горами. Школярі Дніпропетровщини готуються до контрольних. Вони пройдуть у травні-червні. Першими стартують учні четвертих класів, за ними – дев’ятикласники. Випускники ж 11-х класів складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Його результати зарахуються як державна підсумкова атестація.

Про це під час прес-конференції розповіла заступник начальника управління департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Наталія Олійник.

Першими державну підсумкову атестацію складатимуть учні 4-х класів. 15 травня малі напишуть контрольну з української мови та читання, а також математики.

«Діти напишуть звичайну підсумкову контрольну. Саме так радимо вчителям позиціонувати «державну атестацію». Ніяких слів, що лякають, на кшталт «іспит». Діти не мають відчувати стрес», – сказала Наталія Олійник.

Дев’ятикласники складатимуть тести 1 червня.

«Українська мова та математика – обов’язкові. Третій предмет обирають самі школи. Наприклад, одні учні складатимуть тест з англійської, інші – з географії», – сказала Наталія Олійник.

11-класники складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Обов’язкові тести – з української мови та літератури, математики чи історії на вибір. Третій предмет школярі визначають самі. Результати зараховуються як державна підсумкова атестація.

Поделиться: