Увага! У Дніпрі стартувала подача проектів містян для фінансування з бюджету участі

Юлия Мухина
    -

1 лютого у Дніпрі стартував пілотний проект впровадження партиципаторного бюджету. Мешканці можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані міською владою. Прийом проектів триватиме протягом лютого. Подати ідею можна у паперовому вигляді – через ЦНАПи, а також за допомогою онлайн-сервісу «Е-сервіс «Громадський проект» – на сайті https://adm.dniprorada.gov.ua.

На цій платформі проводитиметься також і голосування. На всю програму партиципаторного бюджету виділяється загалом 10 млн грн. Якщо особа ініціює малий проект, на сайті треба буде зібрати 25 підписів. Для великого проекту знадобляться 50 підписів.

Автором проекту покращення міста може стати кожен дніпрянин, який досяг 18-річного віку. Увесь обсяг бюджету участі порівну розподілять на реалізацію малих і великих проектів. Втілення міні-проектів коштуватиме від 50 до 200 тис. грн. На більш масштабні програми планують виділяти від 200 до 600 тис. грн. Крім того, ініціативи мають бути такими, щоб їх можна було реалізувати протягом одного календарного року. І головне – вони повинні бути в компетенції міської ради. Після того, як реєстрація заявок буде завершена, їх протягом майже двох місяців, до 21 квітня, розглядатимуть виконавчі підрозділи мерії. Потім за справу візьметься експертна комісія у складі представників департаментів та управлінь міськради, а також депутатів і представників громадських організацій.

З 24 квітня до 24 травня триватиме голосування за проекти. Щоб підтримати вподобані ініціативи, дніпрянам необхідно буде скористатися системою BankID та електронно-цифровим підписом. Проекти-переможці отримають фінансування від профільних виконавчих органів, які й втілюватимуть запропоновані ініціативи.

Поделиться: