Прокуратурою Дніпропетровщини упродовж 2016 року заявлено 45 позовів щодо інтересів держави у сфері охорони дитинства на суму понад 27,5 млн грн

Юлия Мухина
    -

Найбільша кількість заявлених позовів стосується визнання недійсними договорів оренди об’єктів освіти, їх використання не за цільовим призначенням та зобов’язання їх повернути для використання в освітніх цілях.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури України в Дніпропетровській області.

Упродовж 2016 року прокуратурою заявлено 20 позовів зазначеної категорії на суму близько 7 млн. грн.; задоволено 13 позовів, повернуто 13 об’єктів освіти вартістю понад 4,3 млн. грн. (будівлю дитячих садків у м. Дніпро та Кам’янське, будівлі спортзалу у м. Жовті Води, приміщення загальноосвітніх та позашкільним навчальних закладів у м. Павлоград, м.Марганець, м. Кривий Ріг, Томаківському та Царичанському районі).

Необхідність звернення з позовами вказаної категорії викликана розповсюдженою практикою органів державної влади та місцевого самоврядування у регіоні передавати об’єкти освіти під комерційні цілі, які жодним чином не пов’язанні з освітньою діяльністю навчальних закладів.

Найчастіше комерційна діяльність орендарів у навчальних закладах здійснюється поряд з дітьми.

Так, у м. Марганець міською радою, не дивлячись на законодавчу заборону використовувати об’єкти освіти не за призначенням, передано приміщення Міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді виконавчого комітету 10-ти орендарям. Діяльність зазначених орендарів передбачає виробництво дверей, виготовлення меблів, розміщення обладнання стільникового зв’язку, розміщення релігійної громади та ін. Вся ця діяльність орендарів здійснюються біля дітей, що відвідують позашкільний навчальний заклад.

Нікопольською місцевою прокуратурою подано 6 позовів про визнання недійсним договорів оренди приміщення Міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді та зобов’язання їх звільнити. 2 позови  задоволено, решта перебувають на розгляді у судах.

Крім цього, у м. Кам’янське, незважаючи на гостру потребу у функціонуванні дошкільних навчальних закладів, будівлю одного з дитячих садочків було передано в оренду під розміщення столярної майстерні. Рішенням господарського суду Дніпропетровської області задоволено позов Дніпродзержинської місцевої прокуратури та визнано недійсним договір оренди приміщення цього садку, зобов’язано його звільнити та повернути.

Поделиться: