У Дніпрі відкрилася масштабна фотовиставка, присвячена бійцям АТО

Анна Заикина
    -

У інноваційному центрі Space Hub (Парк ракет), можна побачити більше сотні зворушливих історій, втілених у фотографіях.

Автори проекту – київські волонтерки, що познайомилися у Київському міському шпиталі. Вражені розповідями знайомих бійців та зворушливими роботами американського фотографа Девіна Мітчелла, вирішили створити власний фотопроект про воїнів АТО.

Фотографії об’єднано у вісім тематичних блоків, кожен дає змогу поглянути на долі військових під різним кутом. Фотографії першого блоку зображають чоловіків мирних професій, що були змушені узяти до рук зброю та радикально змінити свою діяльність. Є фото, присвячені матерям та коханим наших солдатів, а також жінкам, що самі пішли воювати. У блоці «Невідомий герой» — історії бійців, вчинками яких пишаються побратими та рідні. Виставка дає змогу розповісти про них іншим людям.

Найважче було працювати над блоком, присвяченим загиблим солдатам, зізнаються волонтери.

— Зателефонувати матері або сестрі загиблого, попросити їх згадати його історію, іще раз пережити страшні хвилини – це було непросто. Ми відкладали такі дзвінки якомога довше, — розповідає Марина Соколова.

У окремий блок об’єднано дванадцять іноземних легіонерів, що воюють у складі українських підрозділів. Один із них, Ісрафілов Відаді з Азербайджану, виступив на відкритті виставки у Дніпрі.

— Я – азербайджанець, але вважаю себе українцем. І всі ми, іноземці, воюючи тут, виконуємо братній обов’язок перед Україною.

Волонтери опублікували книжку, у якій зібрано історії кожного солдата, зображеного на фото. Придбавши пам’ятний браслет, відвідувач виставки отримує цю книжку. Гроші від продажу браслетів ідуть на допомогу армії та пораненим солдатам.

Робота над проектом зайняла рік. Уперше виставку презентували у Києві у грудні 2016 року. Дніпро – друге місто, а після нього волонтери планують представити проект по всій Україні. Волонтери планують побувати із виставкою навіть у Донецькій та Луганській областях, обравши для цього міста, що зараз знаходяться під контролем України.

Виставка у Space Hub відкрита до 5 лютого, з 10.00 до 16.00.

Анна Заікіна

Поделиться: