У Дніпровському театрі «Віримо» відбудеться вечір пам’яті Олександра Олеся

Марианна Стец
    -

12 січня о 19.00 у театрі «Віримо» відбудеться вечір памяті видатного українського драматурга Олександра Олеся. Участь у заході – безкоштовна.

У 2014 році керівництво театру відновило показ зворушливої вистави «По дорозі в…» за мотивами драматичного етюду Олександра Олеся «По дорозі в казку». А нещодавні сумні події у Чехії – примусова ексгумація останків класика – стали приводом ще раз звернутися до його творчості. Ексгумація була спричинена особливостями місцевого законодавства, згідно з яким за місце поховання померлого необхідно сплачувати ренту у 20 тисяч крон на 10 років. Людина, яка багато років із власної ініціативи сплачувала за місце поховання Олеся, нещодавно померла. Тож поки що подальша доля праху письменника невідома.

– Мета проведення творчого вечора драматурга – відчути всю глибину його думок, його хвилювань за Україну, – зазначив начальник управління культури та мистецтв Євген Хорошилов. – На зустрічі кожен матиме змогу дізнатися більше про творчість Олександра Олеся. Цього року захід пройде в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

В програмі зустрічі – вистава «По дорозі в…» та читання творів драматурга. Вхід на захід – безкоштовний. До речі, серед тих, хто прочитає його вірші, розіграють абонемент у театр «Віримо». Крім того, в соціальних мережах відбуватиметься онлайн-трансляція спектаклю.

Сцена із спектаклю «По дорозі в…»

Один з ініціаторів вечора – художній керівник театру Володимир Петренко.

– Я абсолютно спокійно ставлюся до рішення чеської влади, адже в кожній країні є свої закони, – говорить він. – Ми проведемо звичайний вечір пам’яті, а не політичну акцію. Спочатку інтелігентні люди міста почитають вірші Олександра Олеся. З його біографією та творчістю гостей ознайомить дніпровська письменниця Вікторія Наріжна. Потім відбудеться перегляд вистави, що триватиме 1 годину 15 хвилин… Через мистецтво драматург дуже багато розповів нам про нас. Зокрема, у творі «По дорозі в казку» він зобразив історичні колізії, що, на жаль, в Україні повторюються кожне століття. Спектаклем за мотивами цього драматичного етюду ми хочемо викликати суспільну реакцію на такі події.

Маріанна Стець, фото автора

Хочешь узнавать новости Днепра первым, подписывайся на наш телеграмм-канал !

Поделиться: