Нацгвардієць ціною свого життя врятував двох колег та коштовності на суму 8,2 млн грн (ФОТО)

Людмила Гейко
    -

Військовослужбовці Криворізької бригади Національної гвардії України вшанували пам’ять військовослужбовця частини старшого прапорщика Боженко Геннадія Георгійовича, котрий загинув при виконанні службового завдання.

 Про це повідомили в прес-службі ГУ Нацгвардії України в Дніпропетровській області.

Командування частини поклало квіти до меморіальної дошки на честь старшого прапорщика Боженко Г.Г., а клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей отець Андрій відслужив панахиду в пам’ять Геннадія Боженко.

Вранці 26 грудня 2011 року банківський броньований автомобіль «Фольксваген» вирушив за маршрутом Кривий Ріг–Дніпропетровськ, маючи «на борту» двох працівників банку: старшого інкасатора-водія Р. та інкасатора М., наряд охорони в складі лейтенанта М. та старшого прапорщика Боженка, а також грошові кошти та золоті злитки загальною вартістю 8,2 млн гривень. Ані військовослужбовці, ані Р. навіть і збагнути не могли, що інкасатор М. вже прирік їх на смерть, заховавши в рукаві мисливського ножа…

Приблизно на 15-й хвилині подорожі, в районі селища Широкого, інкасатор М. раптом попросив увімкнути гучніше музику, що лунала в салоні. Як тільки-но його прохання виконали, він одразу завдав першого удару, спрямувавши 14-сантиметрове лезо в груди Боженку, цілячись під комір його бронежилета.

 

Це поранення виявилося несумісним із життям – так пізніше визначать лікарі. Але Геннадій Георгійович знайшов сили для опору раптовому нападу, а головне – мертвою хваткою затиснув свою табельну зброю – автомат АКС-74. Інкасатор М. завдав йому другого удару ножем – у голову. Та спроби злочинця заволодіти зброєю були марними – автомат, за допомогою якого нападник збирався ліквідувати двох інших членів бригади інкасації, що були в кабіні, залишився в руках військовослужбовця, котрий помирав. Почувши галас і помітивши підозрілу метушню в салоні броньовика, Р. зупинив машину. Лейтенант М. спробував знешкодити злочинця, проте той зумів вискочити з автомобіля й розчинитися в ранковому тумані…

Намагаючись врятувати пораненого колегу, офіцер наказав водієві розвертатися, і броньовик помчав до лікарні. На жаль, реанімаційні заходи не дали результатів – за годину після нападу старший прапорщик Боженко помер…

Пам’ять про героїчний вчинок нашого співслужбовця, який ціною власного життя врятував двох людей, вічно житиме в наших серцях.

Наказом командувача ВВ МВС України начальник військового наряду старший прапорщик Геннадій Боженко нагороджений відзнакою МВС – Хрестом Пошани «За розбудову та становлення внутрішніх військ МВС України» (посмертно).

Поделиться: