Дніпрянам видаватимуть «Абонементи на життя»

Юлия Бабенко
    -

Дніпропетровське обласне відділення благодійної організації  «Всеукранська мережа ЛЖВ» запрошує городян приєднатися до акцій, які до Міжнародного дня боротьби із ВІЛ/СНІД будуть проходити  у нашому місті 1 грудня. Під час однієї з них городяни, які мають  тяжке захворювання, отримають абонементи на АРТ-терапію у 2017 році. 

image001

У благодійній організації наголошують, що 2016 рік став в багатьох сенсах переломним в житті українців, які живуть з ВІЛ. Зусилля громадських активістів і пацієнтських організацій запустили процес внутрішніх перетворень в державі, які спрямовані на розширення доступу до лікування для пацієнтів з ВІЛ. На сьогоднішній день відзначається об’єднання ресурсів держави, міжнародних донорів та приватного сектора, спрямованих на боротьбу з епідемією в Україні на всіх рівнях.

Вперше в історії незалежності України бюджет на охорону здоров’я було збільшено на 2 млрд. грн. Фінансування програми по боротьбі з ВІЛ зросло на 132% до 851 477 грн. Це дозволить в наступному році за гроші державного бюджету охопити лікуванням 34 тисячі нових пацієнтів з ВІЛ.

Досягнення такого результату стало можливим завдяки зусиллям багатьох громадських та благодійних організацій, зокрема ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».  Саме 1 грудня під час акції під назвою «Абонемент на життя»,  яку в 25-ти регіонах України проводить ця благодійна організація  по всій країні, 101 000 пацієнтів з ВІЛ отримають абонемент на очікуване лікування — АРТ -терапію в 2017 році.

Чому абонент такий важливий? Він передбачає певний термін дії, і в цьому головна суть. Видаючи цей абонемент, держава, міжнародні партнери, громадський сектор, приватні фонди беруть на себе відповідальність не забувати про зобов’язання, які були взяті, про обіцянки, які ще належить виконати. І той потужний стрибок, який зробила Україна в цьому році, дає підстави думати, що наступний  рік стане ключовим в питанні зупинення темпів зростання епідемії ВІЛ в Україні.

У Дніпрі 1 грудня Дніпропетровське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»  проведе спеціальну пізнавальну програму з елементами гри для студентів фізико-технічного факультету ДНУ.  Можна буде поспілкуватися з лікарем та пройти експрес-тестуванням на ВІЛ. Тож всіх бажаючих запрошують залучатися до заходу завтра об 11.00, 13-й корпус ДНУ (Фізико-технічний факультет), вул. Наукова, 1, ауд. 42.

Під час міської акції «Знай та живи» о 16.00 на Європейському майдані, біля каруселі, 1 грудня  пройде флеш-моб, експрес-тестування на ВІЛ та безпосередня видача  ВІЛ-інфікованим «Абонементів на життя».

 Юлія Бабенко

Поделиться: