Дніпрян запрошують на «Міст з паперу»

Nataliya Adamovich
    -

img_5575Під такою назвою 10-12 листопада пройде друга німецько-українська зустріч письменників в Україні.

Про це розповіли під час прес-конференції в Генеральному консульстві Федеративної Республіки Німеччина Донецьк (офіс Дніпро).

За словами генерального консула Вольфганга Мьоссінгера, подібні культурні проекти сприяють встановленню більш тісних взаємин не лише між письменниками, а й між двома народами.

Це підтвердили результати першої зустрічі в рамках проекту «Міст з паперу», яка проходила минулого року у Львові.

«Ми побачили, що книги німецьких авторів, які були представлені на зустрічі, знайшли свого читача», — сказала представник міського відділу культури Львова Ірина Рибко.

«Чому саме Дніпро? Дуже цікаво було побувати у місті-мільйоннику, який стоїть на знаній ріці, чиє ім’я носить, але про який небагато відомо у Німеччині», — пояснила координатор проекту, очільниця німецької фундації Kulturallmende Верена Нольте.

img_5576Протягом трьох днів дніпряни матимуть можливість побувати на найрізноманітніших культурних заходах, де можна більше дізнатися про культурну Німеччину в Україні, поділитися здобутками української культури, почути та подискутувати з відомим авторами Юрієм Андруховичем, Оксаною Забужко, Андрієм Краснящих, Яном Гіммельфарбом, Ненсі Гюнґер, Деа Льоер, Ернестом Віхнер та ін. Вхід — вільний.

 Програма зустрічі «Міст з паперу» у Дніпрі

10 листопада, СПАЛАХ (просп. Яворницького, 5)

10:00 — Зустріч учасників. Представлення авторів у коментованих літературних

читаннях (українські та німецькі письменники)

13:00 — Обідня перерва

14:30 — Вольфґанґ Мьоссінґер — доповідь «Про німецьку діяльність на Сході України»

15:00 — Сергій Жук — доповідь «Молодіжна культура та поворот до Західу в радянській Україні: Роль 70-их років»

16:00 — Гідо Хаусманн — доповідь «Перетворення ріки: Дніпро у ХХ та на початку ХХІ ст.» Дискусія

11 листопада, СПАЛАХ

14:30 — Катаріна Раабе — доповідь «Незахищені теріторії. Сприйняття сучасної української літератури в німецькомовному середовищі»

15:00 — Вікторія Наріжна — доповідь «Писати та публікувати в Україні: глухі кути, тенденції, виклики». Дискусія

11 листопада, арт-центр «Я ГАЛЕРЕЯ» (вул. Гусенка 17)

19:00 — демонстрація фільму «Експорт на Схід» Крістіана Шнурера за участі автора. По закінченні — бесіда Юрія Дуркота з митцем (німецькою / українською).

12 листопада, ПАЛАЦ СТУДЕНТІВ ДНУ (пл. Шевченка 1)

14:30 зала «Ермітаж» — Ернст Віхнер — читання / доповідь «Історія та історії з Хертою Мюллер та Оскаром Пастіором 2002 року в дослідницькій подорожі областями Дніпропетровською та Донецькою областями / Україна»

Юрій Андрухович — читання / доповідь «Про абетки, енциклопедії та мапи. З Передмови на зразок Інструкції для користувачів з «Лексикону інтимних міст. Незалежний підручник з геополітики та космополітики»»

По закінченні — дискусія та підведення підсумків, планування наступних зустрічей.

20:30-23:30 «Мала зала» — Довга ніч літературних читань за участі всіх авторів (вхід вільний).

Євгенія Рождественська

Для довідки: МІСТ З ПАПЕРУ — проект культурного об’єднання Kulturallmende за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччини, Державного міністерства освіти та культури, науки та мистецтва Баварії та відділу культури столиці Федеральної землі Мюнхена у співпраці з українськими організаціями та закладами.

Поделиться: