Грибний сезон: як не стати жертвою «тихого полювання»

Юлия Мухина
    -

%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%b1%d0%b8Волога погода – до збільшення отруєнь грибами. Це не народна прикмета, а реальність, добре відома лікарям Дніпропетровщини. Медики нагадують: отруєння грибами може призвести до серйозних ускладнень або навіть смерті. Рятувальники додають: краще утриматися від «тихого полювання». Тим, хто все ж вирішить відправитися за грибами слід дотримуватися простих правил безпеки.

Як не назбирати отруйний врожай, розповіли в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.

Не збирайте гриби, в яких сумніваєтеся, навіть якщо вони мають дуже апетитний вигляд. Те ж саме стосується слизьких, в’ялих, червивих, запліснявілих грибів – вони токсичні.

Не збирайте гриби в місті, поблизу полів, автомобільних і залізничних колій, сміттєзвалищ. Вони поглинають солі важких металів і радіоактивні елементи.

Всі сумнівні гриби – сміливо до смітника. Не варто пробувати гриби, у яких ви впевнені, сирими. Почищені гриби слід готувати одразу або зранку наступного дня. Зберігати їх потрібно обов’язково у холодильнику. Отруїтися можна і їстівними грибами, якщо вони довго пролежали в теплі.

%d0%bc%d1%83%d1%85Грибами не рекомендують годувати дітей до 7 років, вагітних, жінок, які годують груддю. Надмірне споживання грибів може нашкодити і абсолютно здоровій дорослій людині. Це важкий для шлунка продукт.

Ні в якому разі не можна купувати гриби на стихійних ринках чи на автошляхах.

Якщо після вживання грибів людина відчула себе зле, необхідно терміново викликати «швидку». Таке отруєння ніколи не проходить саме по собі.

Цьогоріч на Дніпропетровщині грибами отруїлися з два десятки людей, троє – померли.

Поделиться: