У Дніпрі планують побудувати нові сучасні амбулаторії

Юлия Мухина
    -

11У мерії Дніпра розробляють проект будівництва нових амбулаторій. Розпочати планують вже влітку 2017 року. Про це директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпра, в. о. заступника міського голови Андрій Бабський заявив в ефірі програми «Васильївський острів» на 11 телеканалі.

Наразі у Дніпрі 72 амбулаторії. Та словами Андрія Бабського цього недостатньо – треба відкрити ще близько 50 медзакладів.

11-2

«Реформа (охорони здоров’я – Ред.) була проведена, проте, м’яко кажучи, дуже неякісно. Медичне обслуговування не наблизилось до населення. Тому що амбулаторії відкрили переважно у старих поліклініках. Тепер там знаходиться по дві, три і навіть чотири амбулаторії. А мета була – рознести ці амбулаторії по місту, щоб кожен хворий міг за 10-15 хвилин дійти до лікаря», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпра Андрій Бабський.

11-3

За його інформацією, у міській раді вже розпочали пошук земельних ділянок для будівництва нових амбулаторій. Посадовець також наголосив, що за завданням керівника Дніпра Бориса Філатова мерія працює і над підвищення престижу професії та мотивації сімейних лікарів.

Андрій Бабський повідомив, що нині у закладах первинної медико-санітарної допомоги є відчутний дефіцит спеціалістів. Вільними залишаються майже 700 ставок.

«Це велика проблема. Сімейний лікар – непопулярна професія. Зараз по ініціативі мера таким спеціалістам місто виплачує надбавку у розмірі 50 % від окладу. Ми хочемо зацікавити молодих людей до цієї професії і робитимемо все необхідне для цього», – зазначив Андрій Бабський.

Поделиться: