На Дніпропетровщині запрацювала третя черга сонячної електростанції (ФОТО)

Юлия Мухина
    -

%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba2В Підгородному на Дніпропетровщині відкрили третю чергу сучасної сонячної електростанції. Тут працює унікальна для Східної Європи трекерна система. Замість звичних стаціонарних столів із сонячними батареями — рухомі модулі, які «стежать» за сонцем. Ця станція щогодини виробляє понад 2,5 тис. кВт енергії, дозволяє суттєво економити вугілля та уникнути шкідливих викидів в повітря. Вона обслуговуватиме в середньому 27 тисяч домогосподарств протягом року.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba

«Дніпропетровщина – стабільний та перспективний для ведення бізнесу регіон. Ми не заважаємо підприємцям працювати, натомість допомагаємо їм долати адміністративні труднощі. Результат – вітчизняні та закордонні бізнесмени продовжують вкладати кошти в область, економіка регіону розвивається. Один з проектів, повністю реалізованих коштом інвесторів, сонячна електростанція в Підгородному», — розповів очільник області Валентин Резніченко.

Станція у Підгородному використовує передові технології альтернативної енергетики. Тут встановлена єдина в Східній Європі трекерна система. За допомогою спеціальних датчиків батареї обертаються та слідують за сонцем протягом дня. Такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки.

%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba3

«Ми відкрили третю чергу сонячної електростанції, яка складається з 3 700 модулів. Загалом тут працює 10 400 модулів потужністю понад 2,5 тисячі кВт на годину. Цього вистачить в середньому на обслуговування 27 тисяч домогосподарств в Підгородному та Золотих ключах. Станція дозволить зекономити близько півмільйона тонн вугілля на рік та уникнути викидів парникових газів», — пояснив генеральний директор «Солар Парк Підгородне» Юрій Гордєєв.

Сонячна електростанція «Солар Парк Підгородне» повністю збудована коштом вітчизняних інвестицій. На третю чергу бізнесмени витратили близько 20 млн грн.

Поделиться: