Хто відповідає за ремонт доріг на Дніпропетровщині

Юлия Мухина
    -

%d0%b4%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b3%d0%b8У якому стані дорога та хто відповідає за її ремонт. Інформація про 80% шляхів Дніпропетровщини вже доступна в режимі онлайн. 9 міст та 11 районів Дніпропетровщини закінчили вносити дані про дороги до електронного сервісу Navizor Ukraine.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Дніпропетровська ОДА комплексно підходить до вирішення дорожнього питання. Вперше за роки незалежності віддали перевагу капітальному ремонту доріг. Обласним коштом цьогоріч відремонтуємо 150 комунальних шляхів регіону. Щоб окреслити план ремонтів на майбутнє, створюємо електронну базу доріг Дніпропетровщини. Наразі вносимо на онлайн карту дані про протяжність шляхів та відповідальних за їх ремонт. Мешканці регіону можуть розширити цю інформацію, оцінивши стан дорожнього покриття кожної конкретної вулиці. На карті вже 80% комунальних доріг Дніпропетровщини», — наголосив очільник регіону Валентин Резніченко.

Інформація про всі комунальні дороги Вільногірська, Жовтих Вод, Кам’янського, Марганцю, Новомосковська, Першотравенська, Покрова, Синельникового, Тернівки, Васильківського, Криворізького, Магдалинівського, Новомосковського, Петриківського, Синельниківського, Солонянського, Софіївського, Томаківського, Царичанського та Широківського районів вже доступна на онлайн карті сервісу Navizor Ukraine. Загалом на інтерактивній карті вже всі 900 доріг Служби автомобільних доріг та більше 13 тисяч комунальних шляхів області. Це 80% від їх загальної кількості.

Роботи з наповнення інтерактивної карти продовжуються. Над цим працюють фахівці райдержадміністрацій та міськрад, які пройшли спеціальне навчання.

Інтерактивна карта navizor.com — спільний проект ОДА та IT-волонтерів. На ній можна переглянути детальну інформацію про дороги: назви шляхів, їх протяжність, відповідальних за експлуатацію та їхні контакти. Користувачі електронної карти можуть самі оцінити якість дорожнього покриття за п’ятибальною шкалою. Для цього потрібно натиснути на ділянку дороги та обрати оцінку від «погано» до «ідеально».

Інтерактивна карта допомагає вирішити одразу кілька завдань. Провести інвентаризацію всіх доріг області. Створити єдину базу доріг — із зазначенням їх назв, протяжності, балансоутримувачів і стану покриття. В майбутньому карта допоможе визначати, на ремонт яких доріг, перш за все, потрібно виділяти бюджетні кошти. Онлайн сервіс стане в нагоді й водіям, які планують свої маршрути.

На карті будуть відображені всі 15,6 тисячі комунальних доріг та 900 шляхів державного значення, що знаходяться на Дніпропетровщині. У планах — додати інформацію про графік ремонтів доріг та підрядників, що виконуватимуть роботи.

Поделиться: