200 мільйонів для благоустрою Дніпра

Юлия Бабенко
    -

Саме така сума акцизного податку від реалізації роздрібної торгівлі йде на важливі для міста цілі.

Експерти Асоціації міст України спільно з мерами міст і депутатами від областей відстояли надзвичайну важливу фінансову позицію: відтепер кошти акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховуватимуться до міських бюджетів і йдуть на потреби громади. Парламентський Комітет з питань бюджету підтримав АМУ в цьому плані та прийняв рішення відхилити три законопроекти щодо перерозподілу частини надходжень від акцизного податку на користь обласних бюджетів.

Зокрема, мова йде про проекти Законів: «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України (щодо розподілу акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного)» (№4495);  „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного)” (№4495-1);  „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного” (№4495-2).

Результат, який від Дніпропетровської області експертам АМУ  допомогли забезпечити народні депутати Іван Куліченко та Дмитро Ярош, важко переоцінити. Адже це реальна можливість для громад зберегти фінансову самодостатність і вкласти отримані у своє розпорядження кошти на вирішення нагальних соціальних потреб жителів. Спрямування ж частини місцевого акцизу до обласних бюджетів могло призвести до зменшення надходжень місцевих бюджетів на 2,9 млрд. грн. та поставити під загрозу фінансування у 2017 році низки місцевих програм соціально-економічного розвитку.

Завдяки коштам від місцевого акцизу органи місцевого самоврядування вперше за багато років суттєво збільшили видатки на оновлення комунальної інфраструктури та змогли здійснити значні обсяги робіт з будівництва та ремонту доріг, благоустрою, громадського транспорту, ремонту будівель, заходів з енергоефективності, освітлення вулиць, ЖКГ.

У Дніпрі надходження від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у минулому році склали 251 130 тис. грн. Із них 200 млн. грн. йде на благоустрій міста; 25 млн.грн. — на поточний ремонт житлового фонду; 25млн.  – капітальний ремонт закладів освіти.

Юлія Бабенко

 

Поделиться: