Страйкуватимуть проти злочинних тарифів

Юлия Бабенко
    -

Як повідомив журналісту „Нашого міста” голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, Всеукраїнську акцію протесту профспілок України у Києві  за участю і представників нашого регіону заплановано  на 6 липня.

DSC08635

 

— 27 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою встановив єдині ціни на природний газ для населення та скасував норму про споживання населенням газу за пільговою ціною, що призвело до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, — прокоментував рішення про забастовку він. — Приймаючи таке рішення, Уряд не вжив достатніх заходів щодо соціального захисту населення. Зокрема, не внесено зміни до Державного бюджету України  на 2016 рік щодо відповідного підвищення розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму. Також не прийнято постанову «Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» та постанову щодо визначення чіткої етапності та строків встановлення розміру посадового окладу (ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на законодавчо гарантованому рівні.

Враховуючи, що такі дії Кабінету Міністрів України порушують конституційне право громадян на достатній рівень життя для себе і своєї сім’ї, профспілки вимагають: встановити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги до належного підвищення розмірів доходів громадян. Негайно переглянути встановлені Урядом ціни на природний газ для населення, забезпечивши визначення їх на економічно обґрунтованому рівні. Підвищити не пізніше ніж до 1 жовтня 2016 року (до початку опалювального сезону) розміри мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії до рівня фактичного прожиткового мінімуму.

 — В цій ситуації профспілки вимагають ПРИПИНЕННЯ ПОЛІТИКИ ЖОРСТКОЇ ЕКОНОМІЇ  за рахунок працівників і пенсіонерів, — наголошує голова облпрофсофу. -. Неприпустимо, щоб в умовах, коли у більшості трудящих катастрофічно  низька зарплата і вже два роки поспіль знижується її реальний рівень, коли  зростають борги з  її виплати, — вдаватись до дій, які поставлять на межу виживання абсолютну більшість працівників. При цьому, в країні, крім кредитних запозичень, нічого не робиться для підняття економіки, підтримки вітчизняного товаровиробника, що є основою життєдіяльності в усьому світі.

Дуже прикро, що в черговий раз свої помилки Уряд намагається  компенсувати за рахунок трудящих. Прийнявши на початку цього року непродумане рішення щодо зменшення єдиного соціального внеску, що крім іншого призвело до збільшення майже вдвічі (з 80 до 145 млрд. грн.) дефіциту Пенсійного фонду, Уряд для його зменшення вдався до скорочення переліку професій, які дають право на пенсію у зв’язку з шкідливими умовами праці. Це рішення, яке торкнеться близько 50 тисяч металургів, вугільників, хіміків та працівників інших професій, вже призводить до суттєвого загострення соціальної напруженості і зростання протестних настроїв в трудових колективах.

Профспілки вважають неприпустимим і те, що до кінця року в чергу за державною допомогою, як заявляють самі урядовці, може стати майже 9 млн. сімей із загальної кількості 15 млн. сімей, а до категорії отримувачів субсидії може потрапити майже три чверті працюючого населення. Зараз  своє обурення антисоціальними діями влади трудові колективи та профспілкові організації Дніпропетровщини висловлюють під час збору підписів під Заявою до Уряду за скасування такого рішення — на Дніпропетровщині. їх вже зібрано більше 120 тисяч.

— На 6 липня 2016 року у Києві за участі десятків тисяч представників регіонів заплановано проведення Всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти підвищення цін на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги, у якій візьмуть участь і представники нашої області, — говорить Віталій Дубіль. — Профспілки неодноразово закликали Уряд до конструктивного обговорення шляхів пом’якшення наслідків підвищення вартості житлово-комунальних послуг для людей. Однак надані Федерацією профспілок України пропозиції щодо впровадження низки заходів, які б дозволили стримати темпи підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги, Урядом, на жаль, були проігноровані. Зокрема, не підтримані пропозиції профспілок щодо спрямування більш дешевого газу власного видобування виключно на потреби населення, подальшого зменшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводнів та ПДВ на газ, врегулювання нормативу інвестиційної складової в ціні на газ та контролю за використанням інвестиційних коштів.

 

Юлія Бабенко, фото автора.

 

 

Telegram-канал Карантин ДНЕПР — канал официальных новостей о коронавирусе и карантине в Днепре
Присоединяйтесь https://t.me/karantindnepr

Читайте все новости по теме «Коронавирус Днепр» на сайте «Наше Місто»

Поделиться: