Заступник міського голови перейменованого Дніпропетровська пояснив, коли змінить офіційну назву міськрада

Юлия Мухина
    -

санжараПроцес очищення назв населених пунктів в Україні від комуністичних символів регулюється двома законами: «Про декомунізацію» та «Про географічні назви». Про це в інтерв’ю газеті «Горожанин» заявив заступник міського голови Дніпра Олександр Санжара, повідомляє інтернет-портал Дніпропетровської міської ради

«Коли ухвалювався закон про декомунізацію, вносилися зміни і в закон про географічні назви. У першому законі прописана процедура перейменування. Коли процедура за цим законом пройдена, тоді вже починається робота в рамках другого закону», – сказав заступник міського голови.

Разом з тим чиновник зазначив, що існує певна колізія законодавчих норм. Так, у статті 7 закону про географічні назви вказано, що зміна назви відбувається після того, як відповідна обласна рада ухвалить рішення про бюджет, в якому будуть закладені витрати на перейменування. Це стосується і зміни назви Дніпропетровська.

 

 «З одного боку, є постанова про перейменування нашого міста, яка вступає в дію негайно, але при цьому є закон про географічні назви, де вказані умови, за яких настає перейменування», – наголосив Олександр Санжара.

Відтак після того, як обласна рада ухвалить і оприлюднить рішення щодо фінансового забезпечення перейменування (витрати на заміну табличок, покажчиків тощо), воно набуде чинності.

 

«Загалом це кропітка технічна процедура – відповідні зміни повинні бути внесені, зокрема в бази електронних реєстрів. Якщо цього не зроблено, в базах значиться колишня назва. Назву «Дніпропетровська міська рада» ніхто ще не змінював, оскільки поки немає правових підстав», – повідомив заступник міського голови.

 

За його словами, міську раду буде перейменовано після відповідного рішення обласної ради та зміни назви в реєстрі.

Поделиться: