У Дніпрі фальшві гроші друкували на принтері (ФОТО)

Людмила Гейко
    -

За допомогою принтера громадяни виготовляли «гривні» та «долари США», а потім збували їх шляхом купівлі будь-яких товарів на території міста. Вилучено 2,2 тисячі підроблених гривень та 760 американських доларів.

PM60image002Співробітники Управління захисту економіки (УЗЕ) спільно з управлінням протидії наркозлочинності та працівниками ГУНП в Дніпропетровській області викрили групу осіб фальшивомонетників.

До складу групи входило троє місцевих мешканців 29-ти, 38-ми та 46-ти років. У домашніх умовах на принтері «манимейкери» друкували купюри національної валюти України та долари США. Номінал фальшивки: 100 та 500 гривень, а також 10, 50 та 100 доларів США.

PM654image003Виготовлені гроші збували на місцевих ринках, торговельних мережах, купуючи продукти харчування. Якщо громадяни розплачувались купюрою номіналом 500 гривень, то ще й отримували здачу, але вже справжніми грошима.

Слідчим відділенням Амур-Нижньодніпровського відділу поліції Дніпропетровського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

PM380image001Двох учасників групи оперативники УЗЕ затримали під час збуту підробленої національної валюти України. Вони купували продукти на місцевому ринку. У них вилучили фальшиві 1,5 тисячі гривень.

Під час проведення санкціонованого обшуку у помешканні організатора злочинної групи вилучено комп’ютерну техніку, підроблену національну валюту України у вигляді банкнот в сумі 2200 гривень (номіналом 100 та 500), а також підроблену іноземну валюту в сумі 760 доларів США (номіналом 10, 50 та 100 доларів США), «клеше» для виготовлення іноземної валюти та нарізки паперу для виготовлення водяних знаків.

Прес-центр Управління захисту економіки Національної поліції України у Дніпропетровській  області

Поделиться: